اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیردفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: حجم آب دریاچه ارومیه ۵۶۰ میلیون مترمکعب افزایش یافته است .

فرهاد سرخوش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با اشاره به رهاسازی آب از سدها و رودخانه های استان به دریاچه ارومیه افزود: تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۰٫۸۵ است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ سانتی متر افزایش داشته است .

وی با بیان اینکه وسعت فعلی دریاچه ارومیه ۲۴۰۲ کیلومتر مربع است گفت: وسعت دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۸۶ کیلومتر مربع افزایش داشته است .

سرخوش با بیان اینکه حجم آب فعلی موجود در دریاچه ارومیه ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب است تصریح کرد: حجم آب دریاچه ارومیه سال گذشته یک میلیارد با ۶۹۰ میلیون متر مکعب بود که نسبت به سال گذشته ۵۶۰میلیون مترمکعب افزایش یافته است .

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به رهاسازی آب از سد های استان بیان کرد: با استمرار مرحله دوم  رها سازی آب از سد مهاباد حجم آب رهاسازی شده در مرحله دوم به ۵۰ میلیون مترمکعب رسیده است که رهاسازی های انجام شده در طول سال در وضعیت آب دریاچه بسیار موثر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه طرح های انتقال آب به دریاچه ارومیه هنوز به بهره برداری نرسیده است بیان کرد: سال آینده چندین طرح انتقال آب به دریاچه به بهره برداری می رسد که نقش بسزایی در احیای دریاچه ارومیه خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست