اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به گلایه برخی از مردم در خصوص برداشت از حساب بانکی آنها علیرغم مصوبه ستاد ملی کرونا گفت: در این خصوص با مدیران عامل برخی بانکها صحبت کردم و اعلام نمودم این کار تخلف است و باید هر چه سریعتر این روند متوقف شود.

محمدمهدی شهریاری در بیست و سومین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت کرونا با اشاره به اینکه معاونت اقتصادی استانداری باید پیگیر این موضوع باشد تصریح کرد: افرادی که وام قرض الحسنه دریافت کرده اند، عموما افراد آسیب پذیر هستند، بنابراین کل وام های قرض الحسنه مشمول این موضوع شده است؛ این در حالی است که برخی از بانکها از حساب ضامنین یا خود دریافت کنندگان وام برداشت کرده اند و این تخلف به حساب می‌آید.

وی تاکید کرد: این برداشت های انجام گرفته خلاف سیاست های ملی کروناست و در صورت تکرار با متخلفین برخورد می شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به اقدامات خوب انجام گرفته در خصوص غربالگری های تلفنی و حضوری در استان و قرار گرفتن در جایگاه نخست کشوری به دانشگاه علوم پزشکی دستور داد تا در نشست خبری با حضور خبرنگاران نسبت به تشریح و تبیین این موضوع در سریعترین زمان ممکن اقدام نمایند.

محمدمهدی شهریاری مقابله و مدیریت بیماری کرونا با قدردانی از تلاش همگانی انجام گرفته برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، گفت: بسیج،ارتش و نیروی انتظامی و دستگاه های اطلاعاتی شبانه روزی پای کار هستند و تلاش آنان در کمک به قطع زنجیره انتقال قابل ستایش است.

وی از اهتمام سازمانهای مردم، خیرین و دفاتر تسهیل گری نیز تقدیر کرد و افزود: صدا و سیما و  جامعه رسانه ای استان نیز بخوبی در بحث اطلاع رسانی و اقناع مردم عمل کرده اند.

شهریاری با اشاره به تمدید اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین تصریح کرد: از مردم تقاضا داریم تا با پیوستن به پویش ۲۹۲۰ با ماندن در خانه و پرهیز از ترددهای غیرضروری مانع شیوع هر چه بیشتر ویروس بشوند.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به کمک ۱۰ میلیارد تومانی خیرین و همچنین تلاش خیرین در عرصه مقابله با ویروس کرونا، گفت: خیرین در این عرصه از طریق خرید اقلام بهداشتی و پزشکی بیش از ۱۰میلیارد تومان کمک کرده اند.

شهریاری با اشاره به همکاری مردم و همه دستگاه ها در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی افزود: از زمان اجرای این طرح فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری ۹۴ درصد کاهش داشته که بیش از میانگین کشوری است.

وی به توزیع ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار جفت دستکش در ۳۵۰ داروخانه استان اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید نظریه سازمان بهداشت جهانی در خصوص موارد مورد نیاز جهت استفاده از دستکش را تشریح کند، تا مردم اطلاع یابند که در چه مواقعی و چه صنوفی باید از دستکش استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛شهریاری در خصوص فعالیت ادارات در روز چهاردهم فروردین نیز گفت: با توجه به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص فعالیت دستگاه های اجرایی با یک سوم نیرو ها بصورت شیفتی و گردشی، روز چهاردهم دستگاه ها در حد کشیک فعالیت نمایند اما از روز ۱۶ فروردین بصورت یک سوم نیرو طبق بخشنامه سازمان اداری و استخدامی باید فعالیت داشته باشند.

در این جلسه مدیران دستگاه های اجرایی گزارشی از آخرین وضعیت دستگاه متبوع خود اعلام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست