اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

 آوای مرز : مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از انتقال ۷۰ میلیون مترمکعب پساب حاصل از تصفیه خانه فاضلاب به دریاچه ارومیه خبر داد و گفت: با راه اندازی مدول سوم تصفیه خانه این میزان افزایش می یابد.

علیرضا رضوی در گفت و گو با کردپرس، اظهار کرد: بر اساس مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه، مقرر شده تا سال ۱۴۰۰ در شهرهای حوضه آبریز دریاچه، ۱۰۵ میلیون مترمکعب پساب فاضلاب تصفیه شده به این دریاچه منتقل شود.

او ادامه داد: در حال حاضر از میزان پساب فاضلاب پیش بینی شده، ۷۰ میلیون مترمکعب پساب فاضلاب تصفیه شده و استاندارد به کانال ها و مسیل های منتهی به دریاچه ارومیه منتقل می‌شود.

رضوی افزود: با راه اندازی مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه، میزان فاضلاب تصفیه شده و استاندارد قابل انتقال به دریاچه به ۸۵ میلیون مترمکعب افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، احداث شبکه های اصلی و فرعی خطوط انتقال، احداث تصفیه خانه های جدید و ارتقای کیفی تصفیه خانه های موجود را از جمله اقدامات انجام شده توسط شرکت آب و فاضلاب استان در راستای کمک به احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد.

او در ادامه از قرائت کارکرد کنتور آب مشترکین استان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خبر داد و گفت: به منظور مقابله با شیوع و انتقال ویروس کرونا و حفاظت از سلامت مردم، ماموران قرائت کنتور و وصول مطالبات، بر اساس دستورالعمل ۳۴ ماده ای ابلاغی، نسبت به قرائت کارکرد کنتور آب مشترکین استان و وصول مطالبات اقدام خواهند نمود.

رضوی ادامه داد: در این راستا ضمن برگزاری کلاس های آموزشی و توجیهی برای ماموران، عملیات غربالگری اولیه تب سنجی انجام و اقلام مورد نیاز از جمله ماسک، دستکش و اسپری ضدعفونی دست و سطوح نیز در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست