اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : چهارمین جشنواره هه لپه رکی بانه که از هفتم فروردین ماه با حضور ۱۲ گروه در پنج استان کشور آغاز شد با معرفی بهترین ها در بخش های رقابتی به کار خود پایان داد.

شامگاه سه شنبه آیین اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری هه لپه رکی بانه در تالار دریا با اجرای ۱۲ گروه انتخابی و معرفی بهترین های هر بخش از لحاظ هماهنگی درست گروه، اجرای صحیح بزم ها، انتخاب موسیقی، سرچوپی، گاوانی، جل و برگ (لباس)، خوانش مقاله و کودکان پایان یافت.

هیات داوران چهارمین جشنواره هه لپه رکی بانه جایزه گاوانی را به فریاد پوری در گروه روژ مه رگه وان ارومیه اهدا کردند.

در بخش لباس گروه هه لپه رکی دیلان ورمی و سیجاری دانیکه ش از مریوان با رای داوران این جشنواره انتخاب شدند و در بخش کودکان نیز آرتین حسینی از گروه دیلان ارومیه مقام نخست و آریان محمد نژاد از گروه روژان مهاباد مقام دوم  چهارمین جشنواره هه لپه رکی بانه را کسب کردند.

در بخش چوپی کیش این جشنواره با رای هیات داوران ارسلان نوروزی از گروه گووند ارومیه مقام نخست، جمال همتی از گروه سیجاری دانیکه ش از مریوان به طور مشترک مقام دوم و کامیل کریمیان از گروه سابلاغ مهاباد مقام سوم را کسب کردند.

در این جشنواره از گروه ایلامیان ایلام و سیجاری دانیکه ش توسط هیات داوران به صورت ویژه تقدیر شد.

با رای هیات داواران در بخش موسیقی چهارمین جشنواره هه لپه رکی بانه گروه چالاک بانه، سیجاری دانیکه ش مریوان و به روژه بانه به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

با رای مردم نیز گروه هه لپه رکی سیجاری دانیکه ش مریوان، چالاک بانه و به روژه بانه انتخاب شدند همچنین با رای شرکت کنندگان( مردم) در جشنواره گروه چالاک بانه مقام اول گروه گووند ارومیه دوم و گروه به روژه بانه به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

سید احمد توکلی به عنوان مسوول کمیته داوران و داور جشنواره، همچنین عبدالکریم سروش، عمرده دوست، امید زارعی و فرشید ابراهیمی به عنوان داوران این جشنواره معرفی شدند.

۵۷ اثر به دبیرخانه چهارمین جشنواره داستان بانه ارسال شده که پس از بازبینی اجرایی این آثار ۱۲ اثر به مرحله نهایی جشنواره راه یافت و این گروه های در سه روز هنرنمایی کردند.

نخستین جشنواره هه لپه رکی بانه سال ۱۳۹۰ به صورت استانی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست