اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

 آوای مرز : سرپرست فرماندهی مرزبانی استان آذربایجان غربی دلیل مرگ کودک ۶ ساله در نقطه صفر مرزی را برودت هوا دانست و گفت: اظهارات رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ماکو غیر کارشناسانه و غیر مسئولانه بوده است

سرهنگ فردین پیری  در گفتگو با  پایگاه خبری پلیس ضمن انتقاد و تکذیب خبری که در فضای مجازی به نقل از رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ماکو بیان و در آن ماموران مرزبانی را مسئول مرگ کودک ۶ ساله ای قلمداد کرده بود، اظهار داشت: در پی ساعت ۲ بامداد روز جمعه( ۲۸ دی ماه) مرزبانان هنگ مرزی ماکو حین گشت زنی در نقطه صفر مرزی با مشاهده تردد تعدادی افراد ناشناس در حوالی مرز، بلافاصله افراد مذکور را به پایگاه مرزبانی منتقل می کنند.

وی با اشاره به اینکه در بین افراد منتقل شده ، یک زن نیز حضور داشت، ادامه داد: این خانم اعلام می کند پسر ۶ ساله اش که همراه آنان بوده ساعاتی قبل در منطقه مفقود شده و آنها در جستجوی فرزندش بودند.

فرماندهی مرزبانی استان به پایگاه خبری پلیس گفت: بلافاصله مرزبانان با تشکیل تیم های امداد و نجات، عملیات جستجو را برای پیدا کردن پسر بچه مفقود شده در منطقه آغاز کردند.

سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی به همکاری هلال احمر ماکو در این عملیات اشاره کرد و افزود: مرزبانان با تمام توان در جستجوی پسر بچه بودند و موفق شدند وی را در یکی از دره های منتهی به مرز پیدا کنند اما متاسفانه به علت برودت هوا و وضعیت توپوگرافی منطقه، زمان زیادی از فوت این کودک گذشته بود.

سرهنگ پیر‌ی در خاتمه با ابراز تاسف از فوت این کودک، اظهار داشت : متاسفانه اظهار نظر غیر کارشناسانه و غیر مسئولانه رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ماکو در برخی از شبکه های اجتماعی در این مورد، حقیقت ماجرا را به گونه ای دیگر بیان کرده که لازم می دانم به عنوان یک خدمتگزار به مردم شریف ایران بگویم پلیس خادم مردم و در کنار آنان است.

 روز گذشته رییس جمعیت هلال احمر ماکو در تشریح این ماجرا گفت: یک خانم ایرانی با دو بچه ۳ ساله و ۶ ساله از طریق مسیر غیر قانونی از پشت کوه گمرک زمینی بازرگان قصد خروج از مرز را داشتند که با هوشیاری مرزبانان شهرستان و مستقر در پایانه مرزی این خانم دستگیر می‌شود ولی بچه ۶ ساله او از ترس، فرار می‌کند.

سجاد اسماعیل زاده ادامه داد: جسد کودک ۶ ساله مفقود شده با همکاری هنگ مرزی و هلال احمر ماکو بعد از ۵ ساعت پیدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست