اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از برگزاری برنامه نوروزگاه در تمام اماکن تاریخی استان خبر داد.

جلیل جباری در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح برنامه های نوروزی این اداره کل اظهارداشت: سال گذشته این برنامه در ۱۵ نقطه از استان برگزار شد امسال در مجموعه های تاریخی ثبت جهانی شده و اماکن تاریخی و طبیعی مهم استان پذیرای برنامه نوروزگاه خواهند بود.

وی ادامه داد: احیای آداب و رسوم محلی و نوروزی، ایجاد مناسب برای مسافران فراهم و زمینه آشنایی بیشتر با آداب و رسوم این استان از اهداف برگزاری برنامه نوروزگاه است که با اجرای آن به استقبال سال نو می رویم.

جباری تهیه فیلم و تیرز از جاذبه های گردشگری به تعداد هفت شهر را از مهمترین اقدامات سالجاری استان برای معرفی بهتر ظرفیت های گردشگری برشمرد و افزود: در این فیلم های کوتاه جاذبه های طبیعی و گردشگری هفت شهر مهاباد، ارومیه، خوی، سردشت تهیه و تولید شده تا در فضای مجازی زمینه معرفی بهتر ظرفیت های گردشگری این مناطق فراهم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از بکارگیری و استقرار ۲۰ نفر راهنمای گردشگری در ورودی شهرها، پایانه های مرزی، ترمینال های شهری و فرودگاه های به همراه بناهای تاریخی به منظور اطلاع رسانی به سوالات گردشگران و مراجعان طی سالجاری خبر داد.

جباری با بیان اینکه هم اکنون ۹۰ واحد اقامتی در استان فعال است اضافه کرد: تمام این واحدهای اقامتی با ۳۰ درصد تخفیف برای استقبال و اسکان مناسب گردشگران و میهمانان نورزوی آماده شده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی نظارت و بازرسی از واحدهای اقامتی، حضور در فرودگاه ارومیه و استقبال از اولین میهمانان نوروز ۹۸ به استان، برپایی بایرام سفراسی(سفره نوروز) در نوروزگاه ها و موزه ها، برگزاری تورهای گردشگری، برگزاری رزمایش با حضور تمامی دستگاه های اجرایی رااز دیگر برنامه های این اداره کل برای استقبال از گردشگران نوروزی عنوان کرد.

آذربایجان غربی دارای یکهزار و ۶۰۴ اثر، بنا و محوطه تاریخی اعم از ملموس و ناملموس بوده که در ردیف آثار ملی به ثبت رسیده است.

تخت سلیمان تکاب و قره کلیسای ماکو جزو ۲ اثر تاریخی مهم این استان است که در ردیف آثار جهانی به ثبت رسیده است.

امسال بیش از یک میلیون نفر در مراکز اقامتی استان اقامت داشته اند که به نسبت مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست