اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : طرح مرمت و بازسازی اثر تاریخی حوضخانه “رستم بیگ” به عنوان یکی از آثار فاخر مهاباد با ٨ میلیارد ریال دراین شهرستان به بهره برداری رسید.

شهردار مهاباد در آیین افتتاح مرمت و بازسازی اثر تاریخی حوضخانه “رستم بیگ” اظهار کرد: با شناخت موانع و مشکلات و شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود باید در مسیر ارتقای متوازن توسعه اقدام کرد.

بابک رستم پور افزود: با همکاری اداره میراث فرهنگی مهاباد مرمت و فضاسازی حوضخانه رستم‌بیگ با هدف تبدیل شدن به مکانی برای بازدید عمومی و برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری انجام شد.

او ادامه داد: مرمت حوضخانه شامل ایجاد راه دسترسی مناسب به محوطه حوضخانه، تلفیق مناسب معماری و خوانش با معماری مسجد رستم‌بیگ، کف سازی، جداره‌سازی، بند کشی و مرمت بود.

شهردار مهاباد با بیان اینکه توسعه سرای هیمن و تملک منازل مفاخر شهرستان نیز در دستور کار مجموعه شورای شهر و شهرداری قرار دارد، اضافه کرد: مرمت بناها در اولویت است و به همین منظور، مجموعه شورای شهر و شهرداری با اداره میراث فرهنگی هماهنگی لازم را برای صدور مجوز و معرفی مرمت‌کارهای متخصص انجام داد.

رستم پور بیان کرد: بازسازی کاروان سرای سیمون و مرمت حوض خانه عباس آقا در مهاباد نیز از دیگر برنامه های شهرداری خواهد بود.

حوضخانه رستم بیگ مربوط به دوره قاجار است که در خیابان صلاح الدین شرقی، کوچه قاضی زاده واقع شده و در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۷۳۸۳ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست