اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: سینما ایران ارومیه دهه فجر همزمان با اکران آثار برتر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر افتتاح می شود.

به نقل از فرمانداری ارومیه، احد هوشمند در این خصوص اظهار کرد: سینما ایران ارومیه با سرمایه گذاری بالغ بر ۳۰میلیارد ریال بازسازی و ۱۵ بهمن ماه سال جاری  همزمان با اکران آثار برتر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر افتتاح می شود.

هوشمند با اشاره به اینکه اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر از ۱۵ تا ۲۱بهمن در ارومیه انجام می شود، تصریح کرد: در این دوره از جشنواره ۱۹ فیلم از فیلم های حاضر در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در سینما ایران ارومیه اکران خواهد شد.

او ادامه داد: پوست، خوب بد جلف۲، لباس شخصی، آتابای، مغزو استخوان، روز صفر، کشتارگاه ، تومان، کاتی و ستاره، بیست وسه نفر، دشمنان، منطقه پروازممنوع، روز بلوا، من می ترسم، تورنا۲،  قطار آن شب، سه کام حبس، قصیده گاو سفید فیلم های هستند که در این مدت در ارومیه به نمایش درمی آیند.

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی یادآور شد: در دهه فجر امسال عملیات بازسازی سینما آزادی ارومیه نیز شروع خواهد شد و امید است این سینما با ۸ سالن سال آینده افتتاح شود.

به گزارش کردپرس، در آذربایجان‌غربی ۲۳ سینمای وجود دارد که از این تعداد تنها پنج سینما فعال است و سه مورد از آنها هم در مرکز استان واقع شده اند.

سینما «ایران» ارومیه در سال ۱۳۳۰ شمسی ساخته شد و از قدیمی‌ترین و پرمخاطب‌ترین سینماهای ارومیه بوده و بازسازی آن از مهرماه سال جاری آغاز شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست