اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : روابط‌عمومی استانداری آذربایجان‌غربی در رابطه با موج سازی‌های کاذب چند محفل فرصت‌طلب و معلوم‌الحا  در خصوص سخنرانی روز پنج شنبه استاندار در مراسم روز دانشجو در تهران واکنش نشان داد و در قالب یک بیانیه آورد.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«لَقَدْ کَان فِی قِصَصِهِمْ عِبْرَهٌ لاِوُلِی الالْبَاب» (در سرگذشت آنان درس عبرتی برای صاحبان اندیشه بود.) «یوسف، آیه ۱۱۱»
تاریخ، معلم انسان‌هاست و قرآن کریم، به‌درستی، تاریخ را منبع عبرت برای آسایش و آرامش زندگی امروز انسان می‌داند تا از سرگذشت گذشتگان درس بیاموزد.
مردم فرهیخته و آگاه استان آذربایجان‌غربی، همان‌گونه که مستحضرید در یک سال گذشته برخی محافل خاص که در ظاهر خود را منتسب به هویت و ریشه و اصالت می‌دانند اما در خفا نه‌تنها هیچ نسبتی با این مصادیق نداشته بلکه صرفاً با سوءاستفاده از این مفاهیم و ایجاد مکرر موج‌های کاذب رسانه‌ای و امثالهم، دنبال منافع شخصی و تصاحب مناصب و جایگاه‌های قدرت برای ادامه حیات به خطر افتاده خود می‌گردند، این بار نیز از یک هفته قبل از شانزدهم آذر، روز دانشجو، با تشکیل جلسات محفلی و ایجاد حلقه‌های مختلف رسانه‌ای و عملیاتی در اتاق‌های فکر خویش، سعی در تشویش اذهان عمومی و شما مردم عزیز و ایجاد شکاف و چندقطبی سازی جامعه برای اغراض و اهداف شوم خود کردند که نمونه آن فضاسازی مسموم باهدف تحریک دانشجویان عزیز و ایجاد آشوب و بلوا در شمال غرب کشور است که حرکت دیروز آنان را در جعل خبر و انتساب نقل‌قول‌های جعلی و دروغ  به استاندار را می توان در ادامه همین فعالیت‌های یک‌ساله آنان برشمرد.
مشخص است که هر برگ تاریخ ایران و جهان سرشار از نسل‌کشی و نزاع‌های خونین مذهبی، نژادی، استعماری، قومی و قبیله‌ای بوده که به‌هیچ‌وجه قابل‌انکار و اغماض نبوده و نیست اما ایجاد قرائت‌های جدید از وقایع تاریخی گذشته برای بازتولید نفرت و خشونت‌های قومی به‌هیچ‌وجه موردقبول هیچ‌یک از ادیان آسمانی، سنت و سیره بزرگان دین و همچنین ارزش‌ها و قوانین جهان‌شمول انسانی بین‌المللی و ملی نبوده و نیست.  سخنان استاندار آذربایجان غربی نیز با تاکید بر همین اصل بوده است.
برادری و ارتباطات عمیق و گسترده اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دو ملت ایران و عراق در حال حاضر، فقط ۲۹ سال پس از اتمام جنگ تحمیلی ۸ ساله و شهادت چندصد هزار تن از بهترین فرزندان وطن و حدود ۱۲ هزار شهید از همین استان آذربایجان‌غربی، مبین همین رویکرد درست تاریخی است؛ بنابراین حوادث تاریخی گرچه انکار نمی‌شوند اما نباید اکنون تبدیل به مانعی برای برادری و برابری مردم ایران عزیز فارغ از هر قوم و قبیله ای شوند.
استاندار آذربایجان‌غربی که در محیطی کاملاً دانشگاهی و آکادمیک در حضور دانشجویان و اساتید فرهیخته استانی شاغل در تهران، در پاسخ به این سوال که دلایل عدم توسعه‌یافتگی استان چیست، عوامل متعددی از جمله حوادث تاریخی و مسائل اجتماعی،اقتصادی و مدیریتی دانست و با رویکردی واقع‌گرایانه و علمی از همین دانشجویان نیز برای برون‌رفت از این وضعیت، راهکار و استمداد جست. اگر در محیط دانشگاه توسعه‌نیافتگی و عواملش، آسیب‌شناسی و واکاوی نشوند کجا باید چنین گفتمانی شکل گیرد؟ بدون شکل گیری گفتمان کجا استان، روی امنیت و آرامش و توسعه را خواهد دید؟
متأسفانه برخی محافل دروغ‌پرداز، پس از رو شدن اخبار جعلی‌شان به نسبت گفته‌های استاندار، با دستاویز قرار دادن مثالی از سخنان استاندار که از کشور آلمان در تعامل مردمشان با سایر ملل و اقوام سعی در دوختن پیراهن جدیدی داشتند. مگر کسی می تواند بیگناهی مردم مظلوم آذربایجان غربی در فجایع گذشته را نادیده بگیرد که چگونه با مجاهدت از جان و ناموس و یکپارچگی ایران دفاع کردند؟ مردم آذربایجان‌غربی در فجایع ۱۵۰ سال قبل، مدافع بوده‌اند و نه مهاجم و جز با ذهن بیمار برخی آشوب‌طلبان نمی‌توان با گل‌آلود کردن این تشبیه، هیچ ماهی گرفت!
در طول یک سال گذشته برخی از محافل با استفاده از تاکتیک‌ها و شگردهایی همچون تشکیک در رویدادهای تاریخی به‌صورت عامدانه برای ایجاد موج‌های مخرب اجتماعی، ایجاد مارپیچ سکوت در بین طرفداران دولت و فشار برای به حاشیه راندن آنان، سوق دادن فضا آرام سیاسی منطقه به سمت دوقطبی انتخاباتی و قومی، خنثی کردن و الکن نمودن تلاش‌های دولت و نظام برای رفع محرومیت تاریخی از منطقه، کسب قدرت و باج‌خواهی آشکار و پنهان از مقامات و مسئولین، ایجاد خلل در روند فسادستیزی و جلوگیری از قطع شاهراه‌های مافیای فساد در برخی جایگاه‌های خاص، ترسیم چهره‌ای سیاه و سرشار از تضاد و ناامیدی از استان برای امنیتی سازی و جلوگیری از هرگونه تغییر مثبت به نفع همه ساکنان آن، دروغ‌پردازی و جعل خبر برای تشویش اذهان عمومی سعی در ایجاد شکاف در صفوف متحد مردم داشته‌اند که الحمدالله آگاهی و شعور بالای مردم فرهیخته استان در عدم همراهی این جریان، نتیجه‌ای جز روسیاهی برای آنان، تاکنون بدنبال نداشته است.
جا دارد از قاطبه روزنامه‌نگاران و رسانه‌های باوجدان و متعهد استان تشکر کنیم که در دام اخبار جعلی، تحریف‌شده و دروغ‌پردازی‌های این اقلیت بی‌اعتبار قرار نگرفته و چون همیشه امنیت ملی و منافع و مصلحت مردم خویش را بر هر چیزی ترجیح دادند.
گرچه هرگز اراده‌ای برای مقابله با رسانه‌ها و تنگ کردن فضای نقد و گفتگو در استانداری آذربایجان‌غربی وجود نداشته است اما هدف گرفتن امنیت ملی با جعل حقایق، نه‌تنها نسبتی با رسانه و روزنامه‌نگاری ندارد بلکه مصداق بارز جنگ روانی علیه مردم است و قطعا در چند روز آینده از راه‌های قانونی با این محافل برخورد لازم صورت می پذیرد./ سایت استانداری

یک پاسخ

  1. سلام لطفا استانداری فایل کامل و سانسور نشده آن قسمت از سخنان استاندار محترم را در سایت روابط عمومی قرار دهد «تا سیه روی شود هر که در او غش باشد» و حقانیت استاندار آشکار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست