اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: مطب کلیه پزشکان آذربایجان غربی به دستگاه کارتخوان تجهیز می شود.

حسن کوماسی با اشاره به بند (ی) بخشنامه مربوط به احکام مالیاتی قانون بودجه سال ۱۳۹۸اظهارداشت: کلیه حرف و مشاغل پزشکی استان از ابتدای ۱۳۹۸ ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری جلسات مختلف توجیهی در خصوص چگونگی به کارگیری سامانه‌های بانکی در مطب پزشکان استان تشکیل شده است افزود: در این راستا کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلفند در چهارچوب آئین نامه تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم در سال ۶۶و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، از ابتدای سال ۱۳۹۸ از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

وی استفاده از پایانه فروشگاهی توسط کلیه فعالان اقتصادی در همه مشاغل از جمله فعالان در حرف مختلف پزشکی را ابزاری برای شفافیت بیشتر فعالیت‌های اقتصادی و برقراری عدالت مالیاتی عنوان کرد و افزود: دسترسی سازمان امور مالیاتی به بانک‌های اطلاعاتی و اطلاع درست از درآمدها و دارایی‌ها، از پیش شرط‌های اصلی ایجاد شفافیت و عدالت مالیاتی است.

مدیرکل دستگاه مالیاتی آذربایجان غربی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم گسترش تعاملات فی ما بین جامعه پزشکیودستگاه مالیاتی استان اظهار امیدواری کرد استفاده از دستگاه‌های کارتخوان به رفع سو تفاهم‌های احتمالی منجر شود.

حسن کوماسی با بیان اینکه استان آذربایجان غربی جزو استان‌هایی است که فرار مالیاتی پزشکان در آن اندک است افزود: نصب کارتخوان یکی از راه‌های شفافیت و مقابله با فرار مالیاتی موجود در این حوزه است ولی تنها راه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست