اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی از تخصیص ۵ هزار و ۵٠۵ تن قیر برای بهسازی معابر محلات هدف بازآفرینی در ١٢ شهرهای استان خبر داد و گفت: ارزش این حجم قیر تخصیصی در مجموع ۴٠٠ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

سیدمحسن حمزه‌لو اظهار کرد: پروژه‌های بازآفرینی شهری که در سالجاری با همکاری شهرداری‌ها اجرا می شود اعم از احداث دیوار حائل، پارک محله ای، ساخت فرهنگسرا، کانال دفع آبهای سطحی و بهسازی معابر برای افزایش کیفیت زندگی در بافت های ناکارآمد میانی است.

او افزود: در شهرهای مختلف پروژه های متعددی در زمینه تکمیل زیرساخت های حمل و نقل در دست اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اجرای کامل بازآفرینی شهری برای تامین آرامش و آسایش شهروندان در گرو همراهی موثر شوراهای اسلامی و شهرداری های استان است گفت: برنامه ریزی شده تا ۵۰۰ میلیارد ریال در بحث پروژه های بازآفرینی شهری در شهرهای مختلف استان هزینه شود.

او با ارائه گزارشی از فعالیتهای این اداره کل در شهرهای مختلف در حوزه زیرساخت های شهری، ساخت جاده های مواصلاتی و نیز ارتقا کیفیت زندگی در بافت های ناکارآمد تصریح کرد: به طور قطع دستیابی به اهداف مدنظر در گرو همکاری بیش از پیش پارلمان‌های شهری است.

حمزه لو از تخصیص ۵ هزار و ۵٠۵ تن قیر برای بهسازی معابر محلات هدف بازآفرینی در شهرهای ارومیه، خوی، بوکان، مهاباد، میاندوآب، پیرانشهر، سلماس‌، اشنویه، سردشت، ماکو، تکاب و نقده خبر داد و افزود: ارزش این حجم قیر تخصیصی در مجموع ۴٠٠ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

حمزه لو ادامه داد: با وجود اینکه پرونده مسکن مهر در استان بسته شده و راه و شهرسازی تعهدات خود را به اتمام رسانده اما برای همکاری با شهرداری های استان در بحث خدمات روبنایی در طی سالجاری به میزان ٢٢٧ میلیارد ریال قیر رایگان به مساکن مهر شهرهای مختلف کمک شده است.

او در ادامه به سیاست‌های دولت در بخش تأمین مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و ضمن ارائه گزارشی از وضعیت این پروژه در استان، نقش شوراها و شهرداری ها در پیشبرد این طرح مهم را برجسته دانست و ابراز امیدواری نمود تا همکاری های بین بخشی این طرح مهم در تامین مسکن متقاضیان موفق عمل نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست