اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تصفیه خانه گلمان از طرح های ستاد احیای دریاچه ارومیه است که سالانه ۲.۵ میلیون متر مکعب آب به دریاچه ارومیه روانه می کند.

حمیدرضا جانباز ظهر شنبه در جریان بازدید از آخرین روند اجرای طرح‌های شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در بخش احیای دریاچه ارومیه اظهار داشت: این تصفیه خانه در مدار بهره برداری، در راستای حل بحران زیست محیطی- ملی از نوع SBR اجرایی شده است.

وی ادامه داد: ظرفیت این تصفیه خانه شش هزار و ۸۴۰ مترمکعب در شبانه روز بوده و برای ۴۵ هزار نفر در افق سال ۱۴۲۰ پیش بینی شده است.

جانباز ظرفیت نهایی این تصفیه خانه را ۲۷ هزار و ۲۰۰ مترمکعب در شبانه روز برای جمعیتی بالغ بر ۱۸۰ هزار نفر عنوان و خاطرنشان کرد: این تصفیه خانه در دو مدول و چهار فاز و هر فاز برای جمعتی بالغ بر ۴۵ هزار نفر طراحی شده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ادامه داد: مدول اول این تصفیه خانه فاز یک با ظرفیت ۶۸۴۰ مترمکعب در شبانه روز بوده و تا کنون ۳۵۰ میلیارد ریال برای این تصفیه خانه هزینه شده است.

وی تعداد انشعابات نصب شده و آماده نصب آب و فاضلاب در شهرک گلمان را ۵۴۰۰ فقره عنوان و اعلام کرد: از این تعداد، انشعابات فاضلاب نصب شده و در حال نصب در شهرک حدود ۳۰۰۰ فقره است.

جانباز طرح فاضلاب شهرک گلمان ارومیه را از جمله مهمترین طرح‌های اجرایی در آذربایجان غربی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه این شهرک از ابتدا سامانه فاضلاب نداشت، این سامانه طراحی و اجرا شد و در نوع خود طرحی ارزشمند به شمار می‌رود.

وی گفت: آبرسانی و جمع آوری فاضلاب در واحدهای مسکن مهر، اولویت این شرکت در شهرهای مختلف استان است و حتی در صورت اختصاص نیافتن بودجه نیز در این خصوص اقدامات لازم انجام می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به منظور بازدید از طرح‌های آب و فاضلاب آذربایجان غربی به مدت یک روز به استان سفر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست