اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان آذربایجان‌غربی اختصاص ۲۷۳ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و نوسازی شبکه آب روستایی و عشایری و ۳۷۴ میلیارد تومان برای توسعه و تکمیل راه های روستای استان تصویب شد.

 استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ارتقای جایگاه استان در جدول بودجه ملی گفت: جایگاه پنجم استان در جدول بودجه امسال حاکی از تلاش جمعی برای جبران بخشی از عقب ماندگی های استان است.

محمدمهدی شهریاری ظهر روز شنبه ششم شهریور در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان ضمن تسلیت ایام ماه محرم و گرامیداشت هفته دولت، به تصویب سند آمایش سرزمین به عنوان یک سند بالادستی در راهبری توسعه متوازن استان اشاره کرد و گفت: دستگاه های اجرائی باید برنامه های خود را هماهنگ با این سند اجرایی سازند.

او با اشاره به اینکه از روز نخست قبول مسئولیت در استان تا به امروز، توزیع اعتبارات بر اساس عدالت با نگاه تبعیض مثبت به مناطق محروم اولویت اساسی و اجرایی بوده است گفت: برخی شهرهای استان در برخورداری از امکانات زیرساختی از محرومیت تاریخی رنج می برند که برای جبران این وضعیت در توزیع اعتبارات تبعیض مثبتی را برای آنان قائل شده ایم.

شهریاری همچنین با قدردانی از اهتمام سازمان برنامه و بودجه استان در ارتقای جایگاه استان در جدول بودجه ملی افزود: جایگاه پنجم استان در جدول بودجه امسال حاکی از تلاش جمعی برای جبران بخشی از عقب ماندگی های استان است.

استاندار آذربایجان غربی از دستگاه های اجرایی خواست تا نسبت به ارائه پیشنهادات کارشناسی برای حل مشکلات استان و کشور دریغ نکنند.

ناصر حضرتی پر، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی نیز با تشریح آخرین وضعیت درآمد هزینه های استان گفت: امسال ۲ هزار و ۴۰۹ میلیارد تومان درآمد برای استان پیش بینی می شود که در ۴ ماهه نخست امسال ۶۳۱ میلیارد تومان از این میزان درآمد برای استان محقق شده است.

او اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان در سال جاری را ۳ هزار و ۴۵ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: این میزان اعتبار غیر از اعتبارات وزارت خانه ها ، اعتبار ملی و اعتبارات دستگاه های غیر استانی است و تا کنون ۴۳ درصد آن به دستگاه های اجرایی استان تخصیص داده شده است .

حضرتی پر ادامه داد: از یک هزار و ۲۹۹ میلیارد تومان اعتبار عمرانی تخصیص داده شده به دستگاه های اجرایی استان ۳۷۵ میلیارد تومان آن بصورت نقدی و ۹۲۴ میلیارد تومان نیز بصورت اسناد خزانه تخصیص داده شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با شاره به تصویب سند آمایش سرزمینی استان آذربایجان غربی در شورای عالی آمایش سرزمین کشور در سال گذشته ، گفت: اجرای تمامی طرح ها و برنامه های دستگاه های اجرایی استان و تدوین اسناد پایین دستی باید بر اساس این سند تدوین و اجرایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست