اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از خرید تضمینی ۵۸۵ هزار تن گندم مازاد برمصرف از گندمکاران استان خبرداد.
اسمعیل کریم زاده در جمع خبرنگاران بااشاره به اینکه تاکنون ۵ هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال از طلب کشاورزان به حساب آنان واریز شده است افزود: کل بهای گندم خریداری شده در آذربایجان غربی ۷ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال است و بهای گندم های خریداری شده نیز توسط بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل پرداخت می شود.
وی ادامه داد: امسال خرید براساس سامانه جامع پهنه بندی صورت گرفته که تمامی اطلاعات گندم کاران در این سایت گنجانده شده است.
کریم زاده با بیان اینکه بیشترین تولید و خرید گندم مربوط به بوکان است ادامه داد: ۹۷۸ دستگاه کمباین بومی و ۲۱۳ دستگاه کمباین مهاجر و سه هزار و ۸۰۰ دروگر در امر برداشت گندم در استان مورد استفاده قرار گرفته اند.
وی اضافه کرد: امسال ۳۲ نفراز کارشناسان سازمان نظام مهندسی به عنوان ناظر کنترل ریزش و ضایعات برداشت گندم بر کمباین های فعال در امر برداشت نظارت داشتند.
کریم زاده تاکید کرد:  پیش بینی تولید گندم در استان برای امسال ۶۲۰ هزار تن است.
 وی بابیان اینکه سطح برداشت گندم آبی ۹۲ هزار هکتار و گندم دیم ۲۹۶ هزار هکتار می باشد اظهار کرد: خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان توسط شرکت غله با ۲۷ مرکز خرید، سازمان تعاون روستایی با ۳۲ مرکز خرید و شرکتهای تولید و فراوری بذر انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست