اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: کرونا به حوزه فرهنگ و هنر استان ۲۱ میلیارد تومان خسارت زد.

حجت الاسلام ناصر خدایاری در گفت وگو با ایسنا افزود: طبق آخرین برآوردها از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۲۱میلیارد تومان به حوزه فرهنگ وهنراستان خسارت وارد شده است.

وی با اشاره به اینکه جامعه هنر، اصحاب فرهنگ و رسانه نیز به تناسب بقیه اصناف ازبابت شیوع کرونا متضرر شده اند، تصریح کرد: انجمن های سینمایی، موسیقی، هنرهای تجسمی، آموزشگاه های موسیقی، ناشران وکتاب فروشی ها ومطبوعات دراین ایام بیشترین خسارت را متضرر شده اند.

حجت الاسلام خدایاری با اشاره به اینکه وزارت ارشاد در پی جبران این خسارت ها است، خاطر نشان کرد: درخواست طرح تسهیلات بلاعوض باسود کمتر، اجرای طرح(تحفه) برای کمک به فرهنگ و هنر با سود۲۶ درصد و پیگیری وصول خسارات ایام شیوع کرونا و توزیع عادلانه در بین اصحاب فرهنگ وهنر از جمله حمایت های اداره کل از اصحاب فرهنگ و رسانه است.

وی با تاکید براینکه میزان خسارت به چاپخانه ها به صورت مجزا بررسی شده است، اظهار کرد: درحال حاضر از ۳۰۰کانون تبلیغات و آگهی استان، ۲۰۰کانون فعال بوده و برای همه آنها درخواست تسهیلات بانکی کم بهره داده شده است.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی یاد آور شد: از ۱۵۰دکه مطبوعات استان برای۱۰۰دکه دار تسهیلات بلاعوض با سود کمتر از وزارت خانه درخواست کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه هیچ  کدام ازفعالیت فرهنگی و هنری استان در ایام کرونا تعطیل نشده است، اظهار کرد: تمامی فعالیت ها به صورت مجازی برگزار می شود و دراین مدت بیش از گذشته استعدادها به ویژه استعداد های شمال وجنوب استان معرفی و تولید محتوا شده است.

حجت الاسلام خدایاری ادامه داد: رونمایی از بازی اندرویدی ویروس کرونا، تولید بیش از۵۰۰  برنامه درارتباط با بیماری کرونا، پایش بیش از۱۰هزار خبر، راه اندازی نرم افزار ختم مجازی و رونمایی ازاین محصول درصورت ادامه بیماری کرونا، برگزاری مسابقات کتابخوانی و جشنواره های مجازی ازجمله اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان درایام تعطیلی کرونا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست