اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از تعیین ضرب الاجل برای اجرایی کردن سامانه جامع کنترل و پایش زمین های زراعی، باغات کشاورزی و اراضی ملی در استان خبر داد.

ناصر عتباتی یکشنبه شب در جلسه فوق العاده شورای حفظ حقوق بیت المال که در راستای اجرایی کردن مصوبه این شورا در باب ایجاد پنجره واحد زمین تشکیل شده بود در خصوص اهمیت مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی افزود: باید از این نعمت‌های خداوندی که در برخی موارد کاملاً استراتژیک و خاص هم هستند صیانت کنیم.

وی افزود: اقدامات خوبی در زمینه صیانت از اراضی زراعی انجام پذیرفته مانند همین سامانه ارزشمندی که برای کنترل مطلوب زمین‌های زراعی و منابع طبیعی در استان ایجاد شده است که آماده اجرایی شدن می‌باشد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی تاکید کرد: استقلال و امنیت غذایی ما در صنعت کشاورزی رقم می‌خورد، لذا باید هوشمندانه از این نعمت‌های خداوند مراقبت کنیم.

عتباتی افزود: این سامانه برای پوشش دادن نقاط ضعف در امر صیانت و حفاظت از اراضی ملی و کشاورزی بسیار خوب است و همه مجموعه‌ها باید خود را با آن تطبیق دهند و آن را اجرایی کنند.

وی با تعیین ضرب الاجل اجرایی کردن سامانه جامع کنترل و پایش زمین‌های زراعی و باغات کشاورزی و اراضی ملی گفت: تا ۹ آذر ماه می‌بایست این سامانه در تمامی نهادهای مرتبط اجرایی شود و گزارش امر به دادسرای مرکز استان اعلام گردد و سازمان بازرسی هم نظارت لازم را در این خصوص کنند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی افزود: آذربایجان غربی در بحث زمین و مسائل کشاورزی و زیست محیطی بسیار آسیب دیده که باید جبران مافات شود.

عتباتی افزود: کارهای فرهنگی و آموزشی در خصوص حفاظت از اراضی ملی و زراعی بسیار مؤثر تر از کارهای سلبی است و باید در این خصوص هم اقدامات شایسته صورت پذیرد.

وی همچنین از سازمان بازرسی خواست ترک فعل مدیران را در انجام وظایف خود در حوزه صیانت از صنعت کشاورزی و اراضی ملی و منابع طبیعی مورد رصد قرار دهند و هر کجا کم کاری یا سهل انگاری ببینند گزارش کنند.

در این جلسه کارشناسان فناوری اطلاعات از تهران حضور داشتند و آموزش‌های لازم را برای کنترل و پایش بر خط اراضی زراعی و ملی را به ادارات متولی و مرتبط ارائه نمودند و سپس اعضای جلسه به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند و جلسه با تصویب مصوباتی به کار خود خاتمه داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست