اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

شهروندان قبل از سفر با شماره تلفن ۱۴۱ راهداری تماس گرفته و از وضعیت جوی راه ها مطلع شوند، ضمن اینکه تمامی ماموران پلیس راه و پاسگاه های پلیس راه در جاده ها و محورهای اصلی و فرعی استان آماده خدمت رسانی هستند و در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوالی می توانند به آنها مراجعه کنند.

آوای مرز : رییس پلیس راه آذربایجان غربی- گفت: با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و برنامه ریزی برخی از خانواده ها برای سفرهای نوروزی،رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و توجه به توصیه های پلیس در قبل و حین سفر می تواند مانع وقوع حوادث ناگوار ترافیکی برای شهروندان شود.

سرهنگ رضا پناهی مقدم در تشریح این خبر گفت: بسیاری از حوادث رانندگی بر اثر سرعت زیاد و عدم رعایت فاصله مناسب روی می‌دهند، در یک فاصله ۱۰۰ کیلومتری راننده ای که با سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعت رانندگی می کند تنها ۹ دقیقه زودتر از راننده ای که با سرعت ۹۵ کیلومتر در ساعت رانندگی می کند به مقصد می رسد، پس رعایت سرعت مطمئن می تواند ضامن سلامتی مسافران در جاده ها باشد.

او افزود:  شهروندان قبل از سفر با شماره تلفن ۱۴۱ راهداری تماس گرفته و از وضعیت جوی راه ها مطلع شوند، ضمن اینکه تمامی ماموران پلیس راه و پاسگاه های پلیس راه در جاده ها و محورهای اصلی و فرعی استان آماده خدمت رسانی هستند و در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوالی می توانند به آنها مراجعه کنند.

رئیس پلیس راه استان تاکید کرد: کمربند ایمنی وسیله ای است که کارآمدی آن در کاهش ضایعات انسانی و جراحات ناشی از حوادث رانندگی به اثبات رسیده است، بستن کمربند ایمنی یک کار تفننی و تشریفاتی نیست بلکه یک نیاز جدی برای حفظ جان شما و سرنشینان خودرو است.

او ادامه داد: اگر به هر علت در جاده به ویژه در بزرگراه‌ها ناچار به توقف شدید وسیله نقلیه خود را از سطح سواره رو خارج کنید و با قراردادن علائم ایمنی مانند مثلث شب رنگ رانندگان دیگر را مطلع کنید، در چنین شرایطی پس از پیاده شدن از خودرو به صورت ناگهانی وارد جاده نشوید.

سرهنگ پناهی مقدم در پایان تاکید کرد: از رانندگان می خواهیم با احتیاط بیشتر رانندگی کرده و استفاده از سرعت مطمئنه را در دستور کار خود قرار دهند تا انشاء الله بدون هیچ گونه حادثه ای به مقصد های خود برسند و نوروزی خوش را در خاطره ها ثبت کنند./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست