اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل بازرسی آذربایجان‌غربی از شناسایی ۱۱ هزار و ۴۸۳ بنای غیرمجاز در حریم و بسترهای رودخانه‌های استان خبر داد و گفت: تمامی این ساخت و سازها توسط نماینده سازمان آب منطقه‌ای استان تایید شده و در برخی موارد عمر آنها به بیش از ۳۰ سال می‌رسد.

محمودرضا مهرورز در جلسه شورای حفاظت از بیت‌المال آذربایجان‌غربی که در محل دادگستری کل استان برگزار شد، با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۴۸۳ بنای غیرمجاز ساخته شده در مسیر حرایم و بسترهای رودخانه‌های استان شناسایی شده و به تایید نماینده سازمان آب منطقه‌ای رسیده است، اظهار کرد: این ساخت و سازهای غیرمجاز در طول سالیان متمادی اتفاق افتاده‌اند که در برخی موارد عمر آنها بیش از ۳۰ سال است.

وی با اشاره به ابلاغیه بازرسی در خصوص اقدامات لازم برای پیشگیری و مبارزه با سیل اذعان کرد: از اردیبهشت ماه امسال تاکنون اقدامات بیش از ۲۵ اداره و سازمان دولتی مورد بازرسی قرار گرفته و بیش از ۹۰ درصد بازرسی‌ها در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز و تعرضات اراضی نیز صورت گرفته است.

مدیرکل بازرسی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مطالعات حفظ حرایم و بستر در یک هزار ۶۰۵ کیلومتر از مسیر رودخانه‌های استان انجام شده است، افزود: امیدواریم مطالعات بیش از ۶۰۳ کیلیومتر از مسیر رودخانه‌های استان نیز با پیگیری‌های استاندار و تخصیص اعتبارات لازم سریع‌تر انجام شود تا در نقاطی که تخلفی صورت گرفته، برخوردهای لازم صورت گیرد.

وی همچنین از ساخت و ساز غیرمجاز ۵۰۰ واحد مسکونی در حریم رودخانه ارس در سال‌های گذشته خبر داد و گفت: ۱۱ مورد از این واحدها ساختمان‌های دولتی را شامل می‌شوند که همه ۵۰۰ واحد باید با پیگیری و اتخاذ تصمیمات لازم جابجا شده و به محیطی امن انتقال داده شوند تا در صورت بروز سیلاب خطرات جانی کسی را تهدید نکند.

مهرورز از عملکرد نامطلوب کمیسیون ماده ۹۹ در خصوص پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در محدوده خارج از شهرهای استان نیز انتقاد و خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت قانونی این کمیسیون نیز به شکل بهتری استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست