اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: صنعت آبزی پروری استان نیازمند توسعه است.

رسول جلیلی در همایش یک روزه تغذیه و پرورش آبزیان که در هتل آنا ارومیه برگزار شد، بابیان اینکه تولید ۳درصدی آبزیان کشور دراستان با توجه به اینکه دومین استان آبی کشور هستیم، سهم کمی است افزود: صنعت آبزی پروری استان با توجه به وجود برخی پتانسیل ها نیازمند توسعه است.

جلیلی با اشاره به اینکه اقتصاد اول ‌آذربایجان غربی کشاورزی است، تصریح کرد: در شرایط فعلی تحریم، خوشبختانه صنعت کشاورزی استان به برکت بارندگی های اخیر پویا بوده و سال گذشته بیش از ۶ میلیون تن محصولات کشاورزی در استان تولید شد.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه صنعت آبزیان در حوزه کشاورزی استان همانند یک ستاره است، اظهار کرد: ۴۲۰ مزرعه پرورش ماهی در استان وجود دارد و۳ درصد از آبزیان کشور در استان تولید می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: متاسفانه سرانه مصرف آبزیان در استان ۷‌.۵ کیلوگرم است که نسبت به میانگین کشور پایین بوده و علت آن عدم فرهنگ سازی برای مصرف ماهی و آبزیان است.

جلیلی یاد آورشد: باتوجه به اینکه سومین استان تولید کننده آبزیان در کل کشور هستیم، سازمان با ارائه تسهیلات بانکی و فراهم کردن زمینه توسعه مزارع آبزی استان درتلاش هستیم این صنعت را به روز تر کنیم.

وی باتاکید بر اینکه درتلاش هستیم جلوی برخی سودجویی ها در این صنعت گرفته شود، یاد آورشد: متاسفانه با وجود تولید تخم چشم زده در استان برخی سودجویان این تخم را وارد استان کرده اند که ضربه بزرگی به اقتصاد استان وارد کرده که با هماهنگی های صورت گرفته در تلاش برای مقابله با این مشکل هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست