اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) از ایجاد چهار هزار و ۴۳۶ فرصت شغلی با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه برای مددجویان این نهاد در سالجاری خبر داد.

عزیز سهندی ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه امسال تاکنون ۱۹۱ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی برای مددجویان و نیازمندان استان پرداخت شده است، افزود: میزان اشتغال‌زایی این نهاد در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: با توجه به ۳۱ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال‌زایی تحت نظارت در استان، پیش بینی می‌شود این میزان مشاغل تحت حمایت در سال جاری بیش از ۵۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان درآمدزایی داشته باشند.

سهندی با بیان اینکه متوسط درآمد هر طرح اشتغال ماهانه یک میلیون و ۹۲۳ هزار تومان بوده که این رقم در مقایسه با درآمد ماهانه طرح‌ها در سال گذشته، ۴۰ درصد رشد داشته است، ادامه داد: همچنین در سال جاری دو هزار و ۱۴۳ طرح راهبر شغلی در آذربایجان‌غربی با حمایت کمیته امداد استان به مرحله اجرا رسیده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی از رشد ۸۴ درصدی مشارکت مردم در استان در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: میزان مشارکت مردم در سال جاری تاکنون ۲۵۵ میلیارد تومان بوده است.

سهندی با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری امسال با توجه به شیوع کرونا با شیوه‌های غیر حضوری برای کمک خیران در نظر گرفته شده است افزود: هفته احسان و نیکوکاری با شعار زندگی خالی نیست مهربانی هست ایمان هست از روز گذشته آغاز شده است که ۳۰۰ پایگاه نیکوکاری و ۲۶۰ مرکز نیکوکاری مردمی نیز در این زمینه فعال هستند.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود میزان مشارکت مردم خیر و نیکوکار استان در جشن امسال از ۱۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان عبور کند، عنوان کرد: ۱۹۰ هزار تن از نیازمندان استان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی ره قرار دارند و در یازده ماهه نخست سال جاری ۲۹۱ میلیارد تومان کمک بلاعوض شده به افراد تحت پوشش انجام شده است.

سهندی بیان کرد: در تمام شهرستان‌های آذربایجان‌غربی پایگاه‌های جمع آوری نذورات مردمی در نظر گرفته شده است و پایگاه‌های سیار امداد مراکز نیکو کاری آماده جمع آوری کمک‌های انسان دوستانه خیر استان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست