اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : سرپرست مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۸۰۵ مورد بنا و مستحدثات غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان به مساحت بیش از ۶۶ هکتار قلع و قمع و به حالت اولیه اعاده شده است.

رضا احمد نژاد اظهارکرد: در طی بازه زمانی ۹ ماهه سال جاری ، ۲۰۰۸ فقره به مساحت ۹۲ هکتار تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی توسط گشت های یگان حفاظت از اراضی کشاورزی شناسایی شده است که برای یکهزار و ۶۴ مورد اخطار توقف عملیات صادر شده است .

سرپرست مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۸۰۵ مورد بنا و مستحدثات غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان قلع و قمع و به حالت اولیه اعاده شده است که ۶۷۰ مورد از احکام به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ و ۱۳۵ مورد احکام صادره قطعی از مراجع قضایی بوده است.

او با بیان اینکه تامین امنیت غذایی و آینده پایدار مردم در گرو حفظ خاک است، افزود: افرادی که به بهانه ساخت ویلا و کاخ در باغ  و اراضی کشاورزی  اقدام به تغییر کاربری و تخریب اراضی  مرغوب کشاورزی می کنند، با برخورد قاطع دادستانی و نیروی انتظامی روبرو خواهند شد چرا که توسعه ویلا سازی در اراضی کشاورزی تهدید کننده امنیت غذایی مردم است.

احمد نژاد اضافه کرد: عملیات اجرای حکم‌های قلع و قمع در اراضی زراعی و باغی در سطح شهرستان‌ها با حضور و همراهی نیروهای یگان امداد انتظامی و نماینده دادستان استان و توسط اکیپی از امور اراضی جهادکشاورزی شهرستان‌ها انجام می شود..

سرپرست مدیریت امور اراضی استان گفت: درراستای اجرای وظایف و ماموریت‌های حاکمیتی و انجام وظایف و تکالیف قانونی محول شده مرتبط با اهداف سازمان امور اراضی کشور، این مدیریت در طی ۴ سال متوالی در تثبیت مالکیت و ساماندهی اراضی کشاورزی  رتبه برتر کشوری را کسب کرده و در ارزیابی شاخص های عملکرد سال ۹۹  نیز این استان مجددا رتبه برتر در حوزه تثبیت مالکیت اراضی کشاورزی  و رتبه دوم در شاخص واگذاری و نظارت بر اجرای طرح‌های مدیریت امور اراضی در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.

او با بیان که در نه ماهه سال جاری برای تعداد ۵۲ مورد به مساحت ۴۱ هزار هکتار سند اراضی کشاورزی صادر و تثبیت مالکیت شده است، بیان کرد: رفع تداخلات اراضی کشاورزی و ملی در اولویت کارهای اجرایی سازمان قرار دارد که از ابتدای سال جاری تا کنون برای کاهش نگرانی بهره برداران بیش از۹۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی و ملی استان به تعداد ۱۹۴ فقره رفع تداخل شده است.

احمدنژاد اضافه کرد: اجرای کاداستر اراضی کشاورزی در سطح ۱۵۸ هزار هکتار از پلاکهای رفع تداخل شده و ۵۸ هزار هکتار از پلاک هایی که تا کنون کاداستر اجرا نشده نیز از ابتدای سال جاری تا کنون عملیاتی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست