اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان‌غربی با انتقاد از عدم اجرای طرح جامع شهری در ارومیه، گفت: یکی از زمینه‌های بروز فساد در شهر اجرا نشدن طرح جامع شهری است و معتقدیم که پرونده‌های فنی نباید سیاسی شوند؛ در همین راستا نیز کسانی که در گذشته خللی در اجرای طرح جامع شهری ایجاد کردند، باید محاکمه شوند.

محمدصادق معتمدیان شنبه شب در جلسه بررسی مشکلات تعاونی‌های مسکن در آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: یکی از زمینه‌های بروز فساد در مجموعه مدیریت شهری اجرا نشدن طرح جامع شهری و پهنه بندی حریم‌های شهری است که زمینه را برای دلال بازی فراهم می‌کند.

او افزود: اجرای طرح جامع شهری قطع یقین سبب جلوگیری از تصرفات غیرقانونی خواهد شد.

استاندار آذربایجان‌غربی با انتقاد از عدم اجرای طرح جامع شهری در ارومیه، بیان کرد: معتقدیم که پرونده‌های فنی نباید سیاسی شوند؛ در همین راستا نیز کسانی که در گذشته خللی در اجرای طرح جامع شهری ایجاد کردند، باید محاکمه شوند.

او با اشاره به مشکلات مربوط به برخی از تعاونی‌های مسکن در آذربایجان‌غربی گفت: یکی از مباحثی که طی سال ها همواره مورد نارضایتی بوده، همین مشکلات تعاونی‌های مسکن است به گونه‌ای که طبق جمع بندی مرکز ارتباطات ریاست جمهوری در سفر اخیر آیت الله رییسی به استان، بیشترین درخواست شهروندان حل همین مشکلات تعاونی‌های مسکن بود.

معتمدیان با تاکید بر اینکه باید جمع بندی دقیقی از وضعیت تعاونی‌های مشکل دار مسکن در آذربایجان‌غربی صورت گیرد، اضافه کرد: خوشبختانه در حل این مشکل، قوه قضاییه همچون دولت، عزم جدی دارد.

درگیری ۴٠ هزار خانوار در آذربایجان‌غربی با مشکلات تعاونی‌های مسکن

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی با بیان اینکه نگاه انتفاعی به حل مشکل تعاونی‌های مسکن اشتباه است، گفت: حل این مشکل، کلی از پرونده‌های قضایی را مختومه و مشکلات بسیاری را رفع می‌کند.

ناصر عتباتی با تاکید بر اینکه مشکلات تعاونی‌های مسکن آذربایجان‌غربی قابل حل است، اظهار کرد: حل این مشکلات نیازمند یک رویکرد تخصصی است و در این راستا نباید تعلل کرد.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مشکلات مربوط به تعاونی‌های مسکن در استان بیش از ۴۰ هزار خانوار را درگیر خود کرده است، گفت: حل این مشکلات نقش بسزایی در افزایش رضایت مندی در جامعه خواهد داشت

گفتنی است؛ طرح جامع شهری ارومیه در حال حاضر از اداره کل سوی راه و شهرسازی آماده و به شورای عالی شهرسازی و معماری کشور ارسال شده ولی شورا و شهرداری ارومیه معتقد اند قبل از تصویب طرح باید تغییراتی در آن اعمال شود چرا که آمار جمعیتی از نظر آنها نادرست اعلام شده و ارومیه کلان شهر محسوب نشده است.

در مقابل مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در واکنش به انتقادات اعضای شورای شهر ارومیه در خصوص تصویب طرح جامع شهری گفته است: با توجه به سرشماری سال ۱۳۹۵ و اعمال درصد رشد جمعیت تا سال ۱۴۰۱، جمعیت فعلی ارومیه ۸۲۲ هزار و ۱۰۰ نفر است و مطالعات طرح جامع شهری نیز، ۱۳ ماه پیش توسط مشاور آغاز شده و در حال حاضر با تصویب اکثریت اعضای جلسه برای مصوبه به تهران ارسال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست