اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی با مدیرعامل ستاد دیه کشور دیدار و گفتگو کرد.

شهریاری در این دیدار که در دفتر استاندار ترتیب یافت، با اشاره به ۶۴۲ زندانی جرایم غیر عمد و مالی در زندانهای استان گفت: تلاش می کنیم مشکلات این افراد حل و به آغوش خانواده باز گردند.

وی ادامه داد : از بانک های عامل استان می خواهیم در پرداخت تسهیلات لازم به زندانیان جرایم مالی غیر عمد کمک کنند تا مشکل پرداخت مالی این افراد حل گردد.

وی همچنین با اشاره به حضور برخی از رانندگان در زندان به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه نیز گفت: امیدواریم رسانه و بویژه صدا و سیما در خصوص وضعیت رانندگی در جامعه فرهنگ سازی بیشتری انجام دهد تا افراد بیشتر با قوانین پلیس رانندگی کرده و کمتر دچار تصادف شوند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور نیز در این دیدار با اشاره به اینکه محبوسان غیربزهکار آذربایجان غربی به دلیل کمیت رتبه دهم کشوری را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: در این استان نیز به مانند غالب استان‌های کشور موضوع صدور چک بیشترین آمار زندانیان را به خود اختصاص داده است که امیدواریم این معضل با اصلاحات انجام شده در قانون چک رفته رفته به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

سید اسدالله جولایی ۹۵  درصد زندانیان جرایم غیرعمد را بدهکاران مالی برشمرد و اظهار کرد: از زمان اصلاح و تصویب قانون قانون بیمه اجباری خسارت وارده شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه (مصوب اردیبهشت ۱۳۹۵) جمعیت بدهکاران ناشی از دیات حوادث رانندگی در حال حاضر به کمتر از ۳۰۰ نفر رسیده که همین رویه نزولی با طرح قانون جدید چک که پس از تصویب ایراد شورای نگهبان در ۱۳ آبان امسال از سوی مجلس به تصویب رسید، در آینده‌ای نه چندان دور ورودی به زندان بابت صدور اواراق‌ تجاری چک را به حداقل ممکن برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست