اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز /  مصطفی داننده  – عصر ایران : برخی‌ها در دولت‌های گذشته از انتصاب‌های فامیلی در قوه مجریه گلایه می‌کردند اما وقتی به قدرت رسیدند، سریع راه را برای فرزندان و دامادها باز کردند.

خیلی از مسئولان محترم کشور وقتی به قدرت نرسیده بودند هر روز در توییتر، راه حل ارائه و از شرایط اقتصادی کشور انتقاد می‌کردند. مثلا همین وزیر اقتصاد دولت سیزدهم که رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بود، در مورد بورس صدایی بلند داشت و از ناکارآمدی‌ها گلایه می‌کرد. مثلا یک بار در قامت نماینده  مجلس نوشت:

« در روزهای سبز و قرمز، سو مدیریت ‫بورس مشهود است. امروز نارضایتی مردم را به وزیر اقتصاد منتقل کردم. گزارش نظارتی کمیسیون را نیز اواسط شهریور به صحن علنی می‌فرستیم. ‏به ایشان گفتم برای تبدیل سقوط آزاد به فرود آرام، باید “صندوق تثبیت” فعلی تقویت شود. ‏نقد اساسی باشد برای بعد.»

حالا که خود جناب خاندوزی، وزیر شده است وضع بورس به قرمزی گذشته است و حتی می‌شود گفت که خونین‌تر هم شده است!

یا برخی‌ها در دولت‌های گذشته از انتصاب‌های فامیلی در  قوه مجریه گلایه می‌کردند اما وقتی به قدرت رسیدند، سریع راه را برای فرزندان و دامادها باز کردند. انگار فراموش کرده بودند تا همین چندماه پیش از شایسته سالاری حرف می‌زدند. البته برای اینکه حرف‌شان شهید نشود، گفتند که اینها شایسته هستند و چرا باید بیرون گود بمانند؟

مسئولان فعلی کشور شده‌اند مثل آن مربی‌های بدون تیمی که از تاکتیک همه مربی‌های شاغل در لیگ ایران و خارج از کشور انتقاد می‌کنند اما وقتی هدایت تیمی را به عهده می‌گیرند، جز سقوط به رده پایین‌تر، سرنوشت دیگری ندارند.

نشستن لب گود و  لنگش کن گفتن، آسان‌ترین کار ممکن است. شاید الان وزیر اقتصاد در خلوت خود روی دست می‌زند که ای کاش در مورد بورس آن توییت‌ها را نمی‌زدم!

خوشبختانه برای ما مردم و متاسفانه برای مسئولان به واسطه شبکه‌های اجتماعی، دیگر فراموش‌کار هم نیستیم و به خوبی یادمان می‌ماند که کدام شخصیت سیاسی در چه زمانی چه حرفی زده و چه کاری کرده است.

مثلا یادمان نمی‌رود که رئیس جمهور رئیسی گفته بود که یکی از اولین فرمان‌هایش به وزیر اقتصاد در هفته اول کار، در مورد بورس خواهد بود! حالا می‌شود از رئیس دولت پرسید سرانجام این دستور به کجا رسید؟

آقای معاون اقتصادی که در انتخابات خود را ناجی اقتصاد ایران معرفی می‌کرد، چرا راهکاری سریع برای وضع فعلی بورس یا تورم و گرانی ندارد؟

بله، در توییتر و فضای مجازی می‌شود شعار و داد و خود را دلسوز مردم نشان داد اما وقتی پای عمل می‌رسد، مردم دست به قضاوت می‌زنند.

وضعیت فعلی کشور هم نشان می‌دهد که تیم اقتصادی دولت و البته بخشی از وزرا، در توییتر کارآمد هستند و در کرسی مسئولیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست