اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در دیداری که روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت با وزیر کشور داشت، خواستار عدالت در انتصاب ها و بکارگیری شایستگان اهل سنت و سایر اقلیت های مذهبی و اقوام و همچنین تدابیری برای ارتقای جایگاه علمای اهل سنت شد.

عبدالسلام کریمی در گفت و گویی با خبرگزاری کرد پرس در مورد موارد مطرح شده در این دیدار با بیان اینکه در این دیدار به وزیر کشور تاکید کرده است؛ « اقوام و مذاهب در ایران یک فرصت مناسب برای رشد و توسعه هستند و نه یک تهدید» گفت: شعار  ما در زمان انقلاب «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» بوده است، جمهوری دلالت بر همه مردم ایران بدون توجه به جنسیت، قومیت و … دارد و اسلامیت هم دلالت بر همه مسلمانان چه شیعه و چه سنی دارد.

وی افزود: عدالت و مساوات در نگاه به اقلیت های مذهبی و قومی در کلام و عمل رهبری معظم انقلاب و رییس جمهور و سایر بزرگان کشور به خوبی مشاهده می شود، بنابراین در بکارگیری در پست ها هم انتظار ما این است که این عدالت و مساوات حتما بیش از آنچه که اکنون هست رعایت شود.

کریمی تاکید کرد: مردم ایران به طول کلی و اقوام و مذاهب کشور هم به طور خاص در طول این سال ها عرق خود را به کشور به اثبات رسانده اند و نباید عملکردها طوری باشد که آنها احساس کنند شعارهای معطوف به حقوق شان، کاربرد انتخاباتی دارد.

ماموستا کریمی گفت: همچنین در این دیدار خواستار اتخاذ تدابیری برای ارتقای جایگاه علمای اهل سنت شدم و به وجود علمای گرانقدری در غرب کشور همچون ماموسا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه اشاره شد و پیشنهاد شد برای ارتقای جایگاه علمای محترم اهل سنت اقدامات عملی انجام شود که وزیر کشور نیز با این پیشنهاد و ضرورت آن همراهی و این امر را تایید کرد.

وی افزود: در این دیدار پیرامون مسائل و دغدغه‌های اقوام و مذاهب از جمله بکارگیری شایستگان و نخبگان اهل‌سنت در مناصب مدیریتی تبادل نظر صورت گرفت و به وزیر کشور پیشنهاد شد که در استان های تلفیقی حتما استانداران از نخبگان اهل سنت به عنوان مشاور استفاده کنند که خوشبختانه نظر وزیر کشور هم در این زمینه مساعد بود و از مسائل طرح شده استقبال کرد.

وی افزود: در این دیدار دکتر وحیدی وزیر کشور ضمن اعلام موافقت خود با بگارگیری براداران اهل‌سنت در پست‌های مناسب بر مساعدت هر چه بیشتر تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست