اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان آذربایجان غربی به منظور تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه ١۵ میلیارد متر مکعب آب نیاز است لذا اگر سالانه ٣.۴ میلیارد متر مکعب حق آبه به دریاچه ارومیه اختصاص یابد در ۵ سال آینده به شرایط اکولوژیک و احیای حداکثری خواهد رسید.

سعید شهند در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی محیط‌زیست با اشاره به پیشرفت ۹۸ درصدی پروژه‌های سخت‌افزاری احیای دریاچه ارومیه گفت: با افتتاح این پروژه‌ها تا بهمن‌ماه حق آبه به سمت دریاچه رهاسازی می‌شود.

او با اشاره به چالش‌های پیش رو در حوزه محیط‌زیست اظهار کرد: مهم‌ترین چالش محیط‌زیستی در استان آذربایجان غربی در حوزه محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی مربوط به وضعیت دریاچه ارومیه است که بهبود آن در حال پیگیری است.

شهند افزود: در حال حاضر و بر اساس آخرین بازدید از دریاچه ارومیه و تونل انتقال آب می‌توان گفت پروژه‌های حوزه سخت‌افزاری احیای این دریاچه ۹۸ درصد پیشرفت داشته که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا بهمن‌ماه این پروژه افتتاح خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان غربی گفت: در آینده‌ای نزدیک حق آبه زیست محیطی مقرر به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی خواهد شد.

شهند تصریح کرد: پروژه تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهر ارومیه به تبریز در حال اجراست که ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت افتتاح قسمتی از حق آبه زیست محیطی دریاچه تأمین و به سمت دریاچه رهاسازی می‌شود.

او در پایان گفت: رویکرد جدید ستاد احیای دریاچه ارومیه اقناع سازی مردم و مسئولان به ویژه در حوزه کشاورزی است، زیرا که موضوعات حق آبه کشاورزی و زیست محیطی نباید در مقابل یکدیگر قرار گیرند و کشاورزی و احیای دریاچه باید در استان به صورت همزمان انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست