اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی باید نقش کلیدی در مبادلات تجاری ایران با ترکیه داشته باشد.

محمدصادق معتمدیان در نشست مشترک با سرمایه‌گذار منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو با اشاره به مزیت‌های اقتصادی منطقه، افزود: برای تسریع در روند رونق منطقه ویژه اقتصادی سرو، نباید سرمایه گذاری در این منطقه را محدود به منابع دولتی کرد و نیازمند حضور بخش خصوصی هستیم.

وی در ادامه با تاکید بر تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی در آذربایجان غربی و به ویژه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی استان، خاطرنشان کرد: در کنار آماده سازی زیرساخت‌ها، از سرمایه گذاران باسابقه که عملکرد درخشان آنها در گذشته گواهی بر توانمندیشان است، جهت سرمایه گذاری در استان دعوت شده است.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به تکلیف قانونی تحقق ۴.۵ درصد رشد سرمایه گذاری در استان، افزود: برگزاری جلسات کارگروه جذب و حمایت از سرمایه گذار و همچنین تداوم یکشنبه‌های تولید، در راستای رونق بخش تولید و سرمایه گذاری در آذربایجان غربی انجام می‌شود.

معتمدیان روان سازی و آماده سازی بستر سرمایه گذاری در استان را نیز ضروری دانست و تصریح کرد: عقب افتادگی‌های تاریخی در آذربایجان غربی با جذب و حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی قابل جبران است.

وی در ادامه با اشاره به موانع پیش روی رونق مناطق آزاد و ویژه اقصادی در سطح استانی که به عنوان دروازه کشور به اروپا شناخته می‌شود، افزود: با کارهای مطالعاتی، برنامه‌های مدون و جامع اجرایی و بررسی و پیگیری در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، می‌توان شاهد جذب سرمایه گذار و توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آذربایجان غربی بود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین طی مراحل قانونی و رعایت مباحث مطالعاتی و زیست محیطی در پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای استان را بسیار بااهمیت اعلام کرد و یادآور شد: تکمیل زنجیره‌های تولید در صنایع مختلف امری ضروری است.

معتمدیان با اشاره به مزیت‌های فراوان استان که زمینه را برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی فراهم ساخت، افزود: در آذربایجان غربی به عنوان شاهراه و مسیر اصلی جهت دسترسی به بسیاری از کشورهای منطقه و بنادر بزرگ خارجی، متأسفانه از ظرفیت‌های ترانزیتی و بازارچه‌های آن آنگونه که باید استفاده نشده و این نگاه باید تغییر یابد.

وی تأثیر مدیریت واحد مرزی که اخیراً بر عهده استانداران نهاده شده را در رفع بسیاری از موانع ترانزیتی و توسعه مرزی، قابل توجه دانسته و گفت: آذربایجان غربی به عنوان تنها استان دارای مرز مشترک با ترکیه، باید نقش کلیدی در مبادلات تجاری ایران با این کشور همسایه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست