اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: هیچگونه مماشاتی با افرادی که اقدام به فروش آزاد آرد یارانه‌ای کنند، نخواهیم داشت و برخورد جدی و برابر قانون با آنها در این راستا انجام خواهد شد.

جواد کرمی عصر دوشنبه در جلسه تنظیم بازار با بیان اینکه نوع جریمه متخلفان فروش آزاد آرد یارانه‌ای تغییر می‌کند، اظهار کرد  در همین راستا اقدامات بازدارندگی جدیدی اعمال می‌شود.

او با تاکید بر اینکه نانوایی‌های آزاد پز باید تعیین تکلیف شوند، افزود: پس از راه اندازی سامانه آراد و ارائه خدمات به آزادپزها، به یک ثبات قیمت در نانوایی‌های آزاد پز خواهیم رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌غربی ادامه داد: پس از راه اندازی این سامانه عملا باید توزیع و فروش نان یارانه‌ای در سوپری‌ها متوقف شود.

او با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های هوشمند سازی یارانه نان در آذربایجان‌غربی، اضافه کرد: با همکاری همه جانبه دستگاه‌های مرتبط در این استان، دستگاه‌های کارتخوان هوشمند در واحدهای نانوایی توزیع و نصب شده است.

کرمی با تاکید بر فرماندهی واحد در بازرسی از واحدهای نانوایی، گفتدستگاه‌های ذیربط در بازرسی از واحدهای نانوایی باید هم افزایی لازم را داشته باشند.

معاون استاندار با بیان اینکه هیچ کمبودی در توزیع گوشت مرغ در استان وجود ندارد، یادآور شد: قیمت مرغ در آذربایجان‌غربی قیمت به نسبت کمتری نسبت به استان‌های همجوار دارد و هیچ مشکلی در تامین تقاضای بازار نیز وجود ندارد.

«معضل نان» هر سال اوایل بهار و پاییز در حالی شهرهای استان آذربایجان غربی را یکی پس از دیگری در بر می گیرد، که این استان دو برابر میانگین کشور نانوایی دارد اما با وجود افزایش شیفت های کاری نانوایان باز هم مردم برای خرید نان لنگ می مانند و این نشان می دهد که مشکل از جای دیگری است.

نانواها مدعی اند؛ به اندازه سهمیه آرد دریافتی پخت کرده اند. اما مسئولان می گویند: سرانه مصرف آرد استان از میانگین کشوری هم بالاتر است و تغییری نکرده، بنابراین آردها خارج از شبکه توزیع به فروش رفته اند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست