اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس دانشگاه ارومیه گفت: دانشگاه ها نیازمند ثبات و آرامش هستند و استیضاح وزیر علوم می تواند فضای آرام دانشگاهها را برهم بزند.
 
دکتر رحیم حب نقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی بااشاره به تقاضای استیضاح دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری توسط برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه استیضاح وزرا حق نمایندگان مجلس می باشد، اما با توجه به فضای آرامی که با سیاست و تاکید جناب وزیر در مراکز آموزش عالی ایجاد شده و  دانشگاه ها کار خودشان را انجام می دهند، بهم زدن این آرامش و ثبات، منطقی بنظر نمی رسد.
 
وی بااشاره به اینکه اخیرا” چند پایگاه رتبه بندی معتبر جهانی مثل تایمز اعلام کرده که رتبه ۲۹ دانشگاه دولتی ایران با جهش قابل توجهی به محدوده ۶۰۰ تا ۱۲۵۰ دانشگاه برتر دنیا ارتقا پیدا کرده است که این یک افتخار بزرگ بعد از انقلاب است یادآورشد:  در کنار این افتخار  بین المللی، وزارت علوم در سطح ملی نیز برای کارآفرین تربیت کردن فارغ التحصیلان دانشگاه ها و در گیر کردن آن ها به حل علمی مشکلات جامعه قدم های موثری برداشته است که آثار مبارک این برنامه ها بشرط ثبات و تداوم بتدریج در جامعه ظاهر خواهد شد. 
 
حب نقی افزود:  وزارت علوم مثل وزارتخانه های دیگر نیست و هرگونه تغییر در مدیریت کلان آن باعث وقفه در اجرای این گونه کارهای اساسی و برنامه های راهبردی خواهد شد، اکنون با توجه به انبوه مشکلات کشود و تحریم امریکا، زمان آن است که همه دست اندرکاران اعم از دانشگاهیان، دولت و نمایندگان مجلس دست در دست هم بدنبال حل مشکلات موجود و پیدا کردن راه حل برای آن ها باشیم.
 
وی ادامه داد: تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی بوده و رسیدن به این مهم، بدون ورود دانشمندان و دانشگاه ها به این عرصه امکان پذیر نیست لذا ایجاد ثبات و آرامش در دانشگاهها شرط اصلی و قدم اول توسعه و پیشرفت کشور می باشد.
 
رئیس دانشگاه ارومیه ادامه داد: از نمایندگان مجلس انتظار میرود پیگیر حل مشکلات و دغدغه های کلان کشور باشند.
 
وی افزود: بنا به اظهار نایب رییس مجلس تعداد ۲۸۰۰ دانشگاه در کشور وجود داشته و این تعداد، از دانشگاه های کشور چین با بیش از یک میلیارد جمعیت هم بیشتر است، این ها نشان می دهد ما باید با همفکری و هم افزایی با مجلس این مشکلات اساسی را که محصول سیاست گذاری های قبلی می باشد چاره جویی کنیم که حل اینگونه مسایل اصلی به وفاق و آرامش و تدبیر نیاز دارد.
 
حب نقی ضمن تبریک ۱۶ آذر و روز دانشجو و گرامیداشت یاد شهدای دانشجو در سال ۱۳۳۲ و بعد از آن، این روز را نماد مبارزه  با وابستگی و استکبار عنوان کرد و گفت: اکنون با وجود تحریم های ظالمانه آمریکا، کشور در دوران حساسی بسر می برد و بیش از هر دوره ای به تدبیر و آرامش نیاز دارد، لذا لازم است جامعه دانشگاهی همگام با سایر اقشار تلاش کنند تا کشور را از گردنه حساس و بحرانی کنونی به ساحل امن برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست