اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به ظرفیت های استان در بخشهای مختلف و بویژه کشاورزی گفت: مقدمات احداث بزرگترین پایانه صادراتی محصولات کشاورزی کشور با سرمایه گذاری بخش خصوصی در ارومیه فراهم شد.

محمدصادق معتمدیان بعد از جلسه با سرمایه‌گذار و کارآفرین کشوری و مدیر عامل گروه صنایع غذایی شیرین عسل  با اشاره به فراهم بودن زمینه های سرمایه گذاری در استان در بخشهای مختلف اظهار کرد: با دعوت از آقای ژائله سعدآباد زاده به استان و معرفی زمینه های سرمایه گذاری به ایشان، بزرگترین پایانه صادراتی محصولات کشاورزی کشور با سرمایه گذاری شرکت شیرین عسل در ارومیه احداث می شود.

او هم مرز بودن با سه کشور و همچنین رتبه های برتر کشور در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی را از جمله مزیت های احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در استان دانست و ادامه داد: این پایانه صادراتی در زمینی به مساحت ۵۰۰ هزار متر مربع احداث می شود و چندین مجموعه سرخانه، بارانداز، سالن های پیش سردکن، مجموعه های سورتینگ و بسته بندی و خطوط تولید کنسانتره و پوره محصولات کشاورزی، قرنطینه  گمرک و شرکت های حمل و نقل را شامل می شود.

معتمدیان افزود :  این مجموعه در چند مرحله احداث می شود و با بهره برداری از آن برای بیش از دو هزار نفر فرصت اشتغال ایجاد خواهد شد. همچنین تمامی دستگاه های اجرایی استان ملزم هستند در کوتاه ترین زمان استعلامات لازم را انجام و مجموعه‌ای قانونی لازم را صادر کنند تا این سرمایه گذار بتواند در اوایل سال آینده فعالیت های عمرانی این مجموعه بزرگ اقتصادی را آغاز نماید.

استاندار ظرفیت اسمی فرآوری محصولات کشاورزی کارخانجات صنایع تبدیلی استان را سالانه  یک میلیون و ٢٠٠ هزار تن عنوان کرد و ادامه داد : برای تکمیل و بهره برداری از این طرح یک سال زمان پیش‌بینی شده است که با بهره برداری از آن دو میلیون تن به ظرفیت فرآوری محصولات کشاورزی استان افزوده می شود.

او  تاکید کرد: با بهره برداری داری از این طرح بزرگ، آذربایجان‌غربی به هاب بزرگ منطقه ای محصولات کشاورزی منطقه تبدیل خواهد شد و در پایانه صادراتی محصولات کشاورزی مجموعه ای از فرآوری، بسته بندی و تجاری سازی محصولات کشاورزی را در حوزه کنسانتره و تولید پوره شاهد خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست