اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان‌غربی گفت: به دنبال اخذ مجوزهای لازم جهت تبدیل مرز رازی خوی به یک مرز تجاری هستیم.

محمدصادق معتمدیان در هفتاد و هشتمین جلسه کارگروه رفع موانع تولید آذربایجان‌غربی که در شهرستان خوی برگزار شد، اظهار کرد: مرز رازی خوی می‌تواند نقش دروازه تجاری آسیا به اروپا را ایفا کندو در همین راستا به این مرز نباید فقط نگاه صرف مسافری داشت.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تجارت بین الملل در پایانه‌های مرزی در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: یکی از سیاست‌های دولت، توسعه بزرگراه‌های منتهی به پایانه‌های مرزی است؛ پروژه آزاد راه قطور – خوی نیز در همین راستا با مصوبات سفر رئیس جمهور، جانی دوباره گرفته است.

وی در ادامه به ظرفیت‌های معدنی شهرستان خوی اشاره کرد و گفت: این منطقه دارای معادن کم نظیری همچون سیلیس با درصد خلوص ۹۹ درصد است که بهره وری از آن می‌تواند در توسعه منطقه نقش آفرینی کند.

استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه دولت معتقد به جلوگیری از خام فروشی و ارتقای بهره وری معادن است، اظهار کرد: ۱۸ هزار کیلومتر مربع از آذربایجان‌غربی توسط شرکت ایمیدرو در حال بررسی برای شناسایی معادن است که امیدواریم در سال ۱۴۰۲ اسکن کاملی از ظرفیت معدنی آذربایجان‌غربی را داشته باشیم.

وی همچنین به توسعه شهرک صنعتی خوی تاکید کرد و افزود: نباید سرمایه گذاران در بلاتکلیفی اختصاص زمین درگیر بروکراسی اداری شوند؛ علاوه بر این لکه‌هایی نیز برای احداث واحدهای صنعتی در شهرستان خوی باید اختصاص یابد.

معتمدیان با بیان اینکه برای جذب سرمایه گذار، رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی ضروری است، گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم تا مشخص شود که دولت در توسعه کشور همواره در کنار بخش خصوصی و سرمایه گذاران است.

وی با تاکید بر اینکه اجرای مصوبات کارگروه رفع موانع تولید ضروری است، بیان کرد: مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی باید از مسیر قانونی رفع شود؛ در همین راستا نیز دستگاه‌های مرتبط باید گزاراش هفتگی از عملکرد خود در رفع موانع تولید ارائه دهند.

معتمدیان با بیان اینکه خوی یکی از شهرستان‌های مستعد سرمایه گذاری است، افزود: این شهرستان با دارا بودن بیش از ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی فعال و اشتغال بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ نفر در این حوزه، دومین شهرستان آذربایجان‌غربی در بخش تعداد واحدها و میزان اشتغال زایی محسوب می‌شود.

وی در خصوص واحد صنعتی نساجی خوی، اظهار کرد: این واحد صنعتی با اشتغال زایی برای یک‌هزار ۵۰۰ نفر در چهار شیفت کاری و تولید سالانه ۱۵ هزار تن نخ و ۲۰ میلیون متر پارچه یکی از واحدهای نساجی مطرح در کشور و منطقه است.

وی اضافه کرد: بخش دوزندگی نساجی خوی نیز در حال راه اندازی است که با بهره برداری از آن برای یک‌هزار و ۵۰۰ نفر نیز فرصت اشتغال زایی فراهم خواهد شد و دولت در این مسیر درکنار این بخش خصوصی خواهد بود تا تقویت و در مسیر توسعه کشور قدم بردارد.

خوی یکی از شهرستان‌های مستعد سرمایه گذاری است

استاندار آذربایجان غربی گفت: شهرستان خوی یکی از شهرستان‌های مستعد سرمایه گذاری است.

محمدصادق معتمدیان همچنین در حاشیه بازدید از دو واحد نساجی و سیمان شهرستان خوی در گفتگو با خبرنگاران افزود: خوی با دارا بودن بیش از ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی فعال و اشتغال بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ نفر در این حوزه، دومین شهرستان آذربایجان‌غربی در بخش تعداد واحدها و میزان اشتغال زایی محسوب می‌شود.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه موانع جذب سرمایه گذار شناسایی و رفع می‌شود، گفت: حمایت از سرمایه‌گذاران از اولویت‌های دولت است و در همین راستا زمینه حضور پرقدرت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران در این استان را فراهم می‌کنیم.

معتمدیان با اشاره به نقش سرمایه گذاری در تحقق توسعه اقتصادی مد نظر دولت، اظهار کرد: کارهای خوبی در جذب سرمایه گذار در حال انجام بوده و زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی، دولتی و حاکمیتی در آذربایجان‌غربی فراهم شده است.

استاندار آذربایجان غربی گفت: ایجاد بیش از ۲۴۱ واحد تولیدی و صنعتی نیز در شهرستان خوی در حال انجام است که برخی از آنان به پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی رسیده‌اند که راه‌اندازی آنها نقش بسزایی در توسعه منطقه خواهد داشت.

معتمدیان با اشاره به پنجاه و نهمین بازدید میدانی از واحدهای تولیدی و صنعتی تحت عنوان یکشنبه‌های تولید، اضافه کرد: امروز در شهرستان خوی حضور داریم تا ضمن بازدید تعدادی از واحدهای تولیدی و بررسی مشکلات آنان، با برگزاری ستاد رفع موانع تولید در این شهرستان، آخرین وضعیت واحدهای صنعتی خوی بررسی شود.

وی در رابطه با بازدید خود از واحد صنعتی نساجی خوی، ادامه داد: این واحد صنعتی با اشتغال زایی برای یک‌هزار ۵۰۰ نفر در چهار شیفت کاری یکی از واحدهای نساجی مطرح در کشور و منطقه است.

وی اضافه کرد: بخش دوزندگی نساجی خوی نیز در حال راه اندازی است که با بهره برداری از آن برای یک‌هزار و ۵۰۰ نفر نیز فرصت اشتغال زایی فراهم خواهد شد.

معتمدیان با اشاره به بازدید خود از واحد صنعتی سیمان آذرآبادگان خوی، یادآور شد: این کارخانه نیز که در سال ۱۳۸۹ توسط بخش خصوصی راه اندازی شده، سالانه بیش از یک میلیون تن سیمان و محصولات متنوعی دیگری نیز تولید می‌کند که اغلب مصرف داخلی دارد.

وی تاکید کرد: در بازدید از این واحد صنعتی نیز مشکلات بررسی و راهکارهای لازم برای افزایش تولید و بهره مندی از فازهای جدید آن ارائه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست