اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : خمره مربوط به دوره اشکانی به صورت اتفاقی طی یک عملیات عمرانی کشف شده و برای نگهداری به موزه باستان شناسی ارومیه منتقل شد.

حیدری باستان شناس در این باره اظهار کرد: در چند روز گذشته با همکاری اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی، نیروی انتظامی و با حضور یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی و شورای اسلامی و دهیاری یکی از روستاهای ارومیه در هنگام عملیات عمرانی به صورت اتفاقی یک شی تاریخی کشف شد.

او ادامه داد: این شی که یک خمره بزرگ و سالم است در حدود ساعت ۴ صبح با همکاری ارگان های مربوطه به بود موزه ارومیه انتقال داده شد.

حیدری در خصوص قدمت این خمره تاریخی گفت: خمره مربوط به دوران اشکانی است و در حال حاضر در محوطه بیرونی موزه ارومیه تحت نظر دوربین های نظارتی و همکاران حفاظت موزه نگهداری می‌شود.

این باستان شناس با اشاره به اینکه برخی از موزه ها به صورت موزه های فضای باز و سایت موزه ها اداره می شوند گفت: خمره مذکور نیز قرار است به زودی مورد مرمت علمی و پاکسازی و ضدعفونی قرار بگیرید چرا که احتمال وجود بخشی از اسکلت مردگان از گذشتگان دور در آن وجود دارد، لذا باید پاکسازی و ضد عفونی شود تا در نهایت به فضای اصلی موزه انتقال یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست