اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی گفت: ۶۴ روستای استان آب شرب کیفیت مناسبی ندارند.

علیرضا رضوی در گفت و گو با ایسنا افزود: از مجموع ۱۱۷روستای اولویت دار استان، آب شرب ۶۴ روستا کیفیت لازم را ندارد که پیش بینی شده  اعتبار ۱۰۰میلیارد ریال برای حل مشکل آب شرب این روستاها تخصیص یابد.

وی یادآور شد: برای تامین آب شرب سالم و بهداشتی ۶۴ روستا دارای مشکل کیفیت آب شرب تا زمان تخصیص اعتبار، اقداماتی از قبیل خارج نمودن منابع آبی نامطمئن و تامین آب از منابع همجوار با وضعیت مطلوب کیفی، اتصال به مجتمع‌های آبرسانی با کیفیت بهتر، حفر و تجهیز چاه های با کیفیت مناسب و کمیت پایدار و تامین آب شرب برخی روستاها از آب شهری به مرحله اجرا گذاشته شده است.

رضوی با اشاره به اینکه  شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی برای  حل مشکل  آب شرب ۱۱۷ روستا در سال جاری اقدامات خوبی انجام داده است، تصریح کرد: نصب پکیج تصفیه آب با توجه به نوع مشکل کیفی برای ۵۳ روستای دارای مشکل کیفیت نامطلوب آب شرب، نصب ۱۵ دستگاه پکیج نقطه‌ای بهبود کیفیت جهت مصارف شرب و پخت پز، حفر چاه و تجهیز چاه های جدید و جایگزینی آن با چاه های قبلی از جمله اقدامات شرکت برای حل مشکل آب شرب روستای استان است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی شاخص مطلوبیت میکروبی آب در روستاهای استان را ۹۹.۶۶ درصد اعلام و اظهار کرد: برای افزایش کیفیت آب شرب روستاهای استان، ۱۰۴۸سامانه کلرزنی مایع و گازی در سطح روستاهای استان فعال است.

رضوی ادامه داد: تادهه فجر امسال ۵۴ پروژه آبرسانی به روستاهای استان از محل پروژه های اقتصاد مقاومتی به بهره برداری خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست