اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی علت گرانی های اخیر را عدم نظارت کافی دستگاههای نظارتی دانست.

محمد علیپور در گفت و گو با ایسنا باابراز تاسف از گرانی های افسارگسیخته اخیر و کاهش قدرت خرید مردم افزود: یکی از علل گرانی ها ضعف کنترل دقیق ب
ر قیمتها و عدم نظارت کافی بر کالاهای موجود در جامعه است به طوریکه گاه یک قلم کالا در مغازه های مختلف با قیمتهای متفاوتی عرضه می شود و محتکران از بازار موجود به شرایط موجود دامن می زنند.

وی ادامه داد: باوجود واردات کالا با ارز یارانه ای،کالاها به قیمت ارز آزاد بدست مردم می رسد که این امر نیز نظارت بیشتری را می طلبد.

علیپور اظهار کرد: گرانی های اخیر غیر قابل انکار است اما بزودی با توجه به افزایش درآمدهای ارزی از محل صادرات غیر نفتی و ترخیص کالاهای موجود در انبار کشتی ها وضعیت بهبود خواهد یافت.

این نماینده خانه ملت بااشاره به گرانی مرغ نیز افزود: بخشی از نهاده های دامی از جمله سویا و ذرت وارداتی هستند که با توجه به کاهش درآمدهای ارزی مشکلات واردات وجود داشت که بزودی نرخ مرغ نیز با رفع مشکلات موجود تعدیل خواهد شد.

وی گغت: ایران کشوری غنی و ثروتمندی است اما مشکل نظارت و ضعف مدیریت گاه باعث اختلال و کمبود برخی کالاها و افزایش قیمتها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست