اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی گفت: حدود ۶۶ هزار خانوار روستایی این استان در ۳۹۵ روستای در معرض خطر ساکن هستند و خانه‌های آنان نیازمند عملیات ایمن‌سازی شامل جابجا کردن روستا، اجرای دیوار ساحلی، ساخت پل یا احداث کانال است.

محمود بدلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۴۵ هزار و ۱۳۹ نفر جمعیت در این روستاها ساکن هستند که تامین ایمنی آنها در اولویت این اداره‌کل قرار دارد.

وی اضافه کرد: تاکنون ۸۴ روستای آذربایجان‌غربی ایمن‌سازی شده و ۲۳ روستای آذربایجان‌غربی در معرض خطر به دلیل قرارگیری در مسیل جابجا شده است.

بدلی با تاکید بر اینکه در صورت تخصیص اعتبار لازم، بنیاد مسکن عملیات ایمن‌سازی در روستاهای باقی‌مانده را نیز با جدیت پیگیری و اجرایی می‌کند، ادامه داد: ساخت مسکن ایمن از دیگر راهکارهای مقابله با سوانح است و باید با تشویق روستاییان و ترویج ایمن‌سازی در روستاها این امر را گسترش دهیم.

او تاکید کرد: در راستای تشویق روستاییان تسهیلات مقاوم‌سازی و بهسازی مسکن‌های روستایی به ۴۰۰ میلیون ریال افزایش یافته‌است.

۲ هزار و ۷۲۵ روستای دارای سکنه در آذربایجان‌غربی وجود دارد که ۲ هزار و ۲۰۰ روستا از این تعداد دارای جمعیت بالای ۲۰ خانوار بوده و نقشه طرح هادی در همه این روستاها اجرا شده است؛ طرح هادی روستایی با هدف ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان، هدایت فیزیکی روستاها و تامین عادلانه امکانات انجام می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست