اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : جشنواره ملی تولید محتوای دیجیتال دریاچه ارومیه در قالب مجموعه رویدادهای کارآفرینی جهاد دانشگاهی آغاز به کار کرد.
به گزارش ایسنا ؛ این رویداد ملی به همت جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و ستاد احیای دریاچه ارومیه و استانداری آذربایجان غربی، مرکز رشد جهاددانشگاهی آذربایجان غربی ،دانشگاه ارومیه ، آموزش پرورش استان، سازمان تجاری سازی فناوری دانش آموختگان جهاددانشگاهی، شهرداری ارومیه و سازمان محیط زیست استان برگزار می شود.
این جشنواره  در ۶ محور وب سایت و شبکه های اجتماعی، فیلم و مستند کاربردی،  بازی های رایانه ای و انیمیشن، نرم افزار های تلفن همراه، نرم افزارهای کاربردی و اینترنت اشیاء در ۲ بخش بزرگسالان و دانش آموزی در یک فرآیند سه روزه برگزار خواهد شد.
این رویداد با هدف فرهنگ سازی در راستای تولید محتوای دیجیتال کاربردی در حوضه  آب و دریاچه ارومیه، شناسایی و  افزایش مشارکت عمومی  دانشجویان و تولید کنندگان رسانه در راستای حفظ و ارتقای آب دریاچه ارومیه، شناسایی توانمندی  ها و هدایت استعدادهای جامعه در حوزه تولید محتوا خصوصا مسائل و چالش های مربوط به دریاچه ارومیه، بسترسازی در جهت کارآفرینی دیجیتال مبتنی بر تولید محتوا در این حوزه، پرورش ایده های  خلاقانه در حوزه تولید محتوای دیجیتال با محوریت دریاچه ارومیه و فرصت سازی خلاقانه چالش ها مبتنی بر تولید محتوای دیجیتال در این حوزه  برگزار می گردد.
گفتنی است به تیمهای برگزیده این جشنواره در بخش بزرگسالان جوایز نفیسی شامل لوح تقدیر و جوایز نقدی ۴۰ ، ۳۰ و ۲۰ میلیون ریالی  و در بخش دانش آموزی نیز جوایز نفیسی شامل لوح تقدیر و جوایز نقدی ۲۰ ، ۱۵ و ۱۰ میلیون ریالی اهدا خواهد شد.

رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی: برای رسیدن به شعار اقتصاد مقاومتی سال باید از اقتصاد دانش بنیان گذر کرد

دکتر ولی عاقلی در افتتاحیه جشنواره ملی تولید محتوی دیجیتال دریاچه ارومیه که در سالن اجتماعات مجتمع علمی تحقیقاتی جهاد دانشگاهی استان برگزار شد تصریح کرد:یکی از مولفه های اقتصاد دانش بنیان سرعت بخشی است.

وی با اشاره به اینکه چرخه توسعه تکنولوژی کشور از تولیدعلم شروع می شود و پس از اختراع و اکتشاف، فناوری و نوآوری سپس تولید محصول و در نهایت رسیدن به بازار است افزود: مشکل اصلی کشور در عقب ماندگی در سرعت بخشی به زنجیره چرخه توسعه تکنولوژی نداشتن برنامه ریزی است.

دکتر عاقلی اولین گام استارت آپ را برنامه ریزی عنوان کرد و گفت: متاسفانه دلیل وجود برخی مشکلات موجود در کشور ازجمله وضعیت فعلی دریاچه ارومیه نبود برنامه ریزی است که باید جوانان با فکر و اندیشه این خلا موجود را پرکنند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی گفت: برنامه ریزی شده از همه پیش رویدادها و در ادامه از خود رویداد تولید محتوا شده و برای بهره مندی عموم در اختیار آنها قرار گیرد.

امین رستم زاده افزود :  ۱۲۰۰ نفر به ساعت از مجموع شش (۶) پیش رویداد جشنواره ملی تولید محتوی دیجیتال دریاچه ارومیه در نقاط مختلف کشور از جمله ارومیه، تبریز، سنندج، بندرعباس و دانشگاه صنعتی شریف تهران،که با حضور و سخنرانی اساتید شاخص کارآفرینی و استارت آپی کشور در سطح کشور برگزار گردید بهره مند شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست