اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: ۴ بیماری شایع قلبی عروقی، دیابت، فشار خون و سرطان دلیل اصلی مرگ ۸۵ درصد از مردم کشور محسوب می شود و با تغییر رفتار می توان از ابتلا به این بیماری ها جلوگیری کرد.

دکتر مسعود ریخته گر بیان کرد: سیگار نکشیدن، تحرک مناسب و عدم مصرف مشروبات الکلی از جمله مواردی است که می تواند از ابتلا به این بیماری ها جلوگیری نماید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه پارامترهای مختلفی درکنار هم مقوله سلامت را تشکیل می دهند و سلامت تنها معطوف به مسائل جسمانی نمی شود ادامه داد: طبق گفته های سازمان جهانی بهداشت سلامت به معنی رفاه کامل روحی روانی یک فرد اطلاق می شود.

او بیان کرد: سلامت تتها مربوط به وزارت بهداشت و ارگان های مربوط به آن نبوده و بلکه دستیابی به آن نیازمند مشارکت اجتماعی است.

معاون بهداشت دانشگاه بیان کرد: مشارکت اجتماعی یعنی استفاده از ظرفیت تمامی افراد جامعه و تمامی افراد جامعه برای دستیابی به سلامت تمام تلاش خود را باید به کار گیرند.

سیرصعودی بیماری های غیر واگیردار در ایران

در ادامه این مراسم دکتر میرزایی مدیر سازمانهای مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه با بیان اینکه ۲۷ اردیبهشت ماه روز جهانی فشار خون است گفت: اهمیت این بیماری برهمگان ثابت شده و پیشگیری وکنترل این بیماری صرفا برعهده دانشگاه علوم پزشکی استان نبوده و تمامی ارگان ها و عموم مردم در این مساله دخیل هستند.

او اظهار کرد: متاسفانه بیماری های غیر واگیر دار سیرصعودی در جامعه دارند که باید پیشگیری و کنترل از آن ها در جامعه به عمل آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست