اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری آذربایجان غربی با موضوع تعیین تکلیف واگذاری شرکت ذوب آهن ارومیه تشکیل شد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در این جلسه با تبریک اعیاد قربان و غدیر و دهه ولایت و امامت گفت: دستگاه قضایی استان بر اساس احساس تکلیف و لبیک عملی به فرمان رهبری و اجرای دستور ریاست قوه قضاییه و در راستای حمایت از واحد‌های تولیدی و اقدام عملی به منظور اشتغال زایی و کار آفرینی، با ورود خود سعی در رفع مشکلات این واحدها و بازگرداندن آنها به چرخه تولید دارد.

 

ناصر عتباتی ادامه داد: مشکل واحد‌های تولیدی باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف و رفع گردند، چرا که هر چه قدر این مشکلات زودتر حل و فصل شوند هم به نفع بانک‌ها و طلبکاران و هم به نفع تولید و اشتغال استان می باشد.

رئیس کل دادگستری استان افزود: امیدواریم که این جلسه با همفکری و هم افزایی و کمک مجموعه‌ها، نقطه پایانی برای مشکل مجموعه ذوب آهن ارومیه باشد و بدین ترتیب فرصت اشتغال برای جوانان متعددی فراهم گردد و با بازگشت به چرخه تولید از بسیاری  آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی که ریشه در مسائل معیشتی دارد جلوگیری گردد.

عتباتی در پایان اظهار داشت: کمک به چرخه تولید و اشتغال آفرین جهاد و عبادت است و دستگاه قضایی از اقداماتی که در جهت کمک به اشتغال‌زایی و تولید است حمایت می کند.

حسین مجیدی دادستان مرکز استان نیز در این جلسه بیان داشت: با بازدید میدانی که توسط ریاست دادگستری استان و مدیران بانکها و مسئولان اجرایی انجام پذیرفت و با تشکیل جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان با حضور افراد مذکور در محل این واحد تولیدی، مقرر گردیده بود که در مرحله اول با یک کار کارشناسی و بر مبنای بخشنامه های قانونی میزان بدهی های شرکت به اشخاص حقیقی و حقوقی و نیز ارزش این واحد تولیدی  مشخص گردد، که این امر انجام پذیرفته است.

مجیدی ادامه داد: از دیگر مصوبات جلسه بررسی و تایید اهلیت فنی و سرمایه‌گذاری افراد متقاضی خرید این واحد تولیدی بود که این امر نیز صورت گرفته و امیدواریم در این جلسه با هم افزایی و کمک همه با رفع مشکل، این واحد تولیدی به چرخه تولید باز گردد.

در ادامه جلسه هر یک از اعضاء به بیان نکته نظرات و دیدگاههای خود پرداختند و در پایان مصوباتی به تصویب اعضاء رسید که از جمله آن مقرر گردید ظرف ۱۰ روز کارشناسان نظرات بررسی مجدد خود را ارائه و در جلسه ای که با حضور خریداران و وراث مرحوم تاجفر مالک سابق ذوب آهن ارومیه تشکیل می گردد در خصوص انتقال مالکیت و پرداخت بدهی های اشخاص حقیقی و حقوقی تصمیم گیری گردد.

سازش هفتمین پرونده قتل عمد در استان در سال ۱۴۰۱

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از سازش یک فقره قتل عمدی به میمنت اعیاد سعید قربان و غدیر در خوی خبر داد.

ناصر عتباتی گفت: به میمنت اعیاد سعید قربان و غدیر و با تلاش های اعضای شورای حل اختلاف واحد مددکاری زندان خوی و هسته های جهادی بخشایش و نیز همت رئیس دادگستری و دادستان خوی، اقدامات سازشی منجر به نتیجه گردیده و محکوم علیه ع – م که از سال ۹۹ به جرم قتل عمدی مرحوم و – پ، محکوم به قصاص نفس شده بود و در زندان خوی محبوس بود، با گذشت اولیاء دم از قصاص رهایی و فرصت دوباره زندگی یافت.

وی افزود  : این هفتمین سازش در پرونده های قتل عمد منجر به قصاص نفس هست که با همت نیکوکاران و انسانهای نیکوسرشت با سازش ختم می شود.

عتباتی با تحسین اولیای دم در انجام اوامر الهی در اعلام گذشت و مصالحه گفت طعم شیرین سازش در اعیاد قربان وغدیر با بزرگ‌منشی و گذشت اولیای دم فرهنگ ارزشمند گذشت و سازش را به نمایش گذاشت و موجب شد کینه و کدورت جای خود را به دوستی و برادری بدهد و صلح و آرامش را برقرار کند.

بازدید عصرگاهی از زندان ارومیه

عصر روز یکشنبه ۲۶ تیر رئیس کل دادگستری استان به همراه مدیرکل زندان های استان و مجیدی دادستان مرکز استان از زندان ارومیه بازدید کردند.

ناصر عتباتی  به همراه محمدی و و مجیدی در این بازدید ضمن حضور در بندهای مختلف زندان، و بررسی وضعیت زندان و زندانیان با تعدادی از آنها دیدار چهره به چهره نموده و در مورد درخواست‌های هریک دستورات لازم را صادر کردند

نقطه جالب این بازدید حضور عتباتی ومجیدی در داخل بندهای زندان و همکلامی با زندانیان و تبریک عید غدیر در شب عبیدالله الاکبر به زندانیان و صرف چایی زندانیان و شنیدن مشکلات آنها و صدور دستورات لازم به درخواست‌های آنان بود که بسیار مورد استقبال وخرسندی زندانیان گردید.

در ادامه این بازدید عتباتی با حضور در جلسه ستاد دیه استان پرونده ۱۱۴ محکوم جرایم غیر عمد را به منظور استفاده این افراد از محل مساعدت ها و کمک های بنیاد مستضعفان، اپراتور های همراه اول و ایرانسل و محسن چاووشی هنرمند کشور و گروه خیرین املاک طاهری مورد بررسی قرار داده و تصمیمات لازم در خصوص آنها اتخاذ و تخصیص اعتبار لازم معمول برای آزادی آنان معمول گردید.

جلسه بنیاد تعاون زندانیان آذربایجان غربی

شامگاه یکشنبه ۲۶ تیر جلسه بنیاد تعاون زندانیان آذربایجان غربی با حضور دکتر عتباتی رئیس کل دادگستری استان برگزار شد.

ناصر عتباتی در این جلسه گفت: بنیاد تعاون با ایجاد فرصتهای اشتغال برای زندانیان، نقش موثری در کمک به معاش مددجویان و خانواده آنها و همچنین تحصیل درآمد برای پرداخت دیه محکومین مالی ازطریق ایجاد کارگاه‌ های تولیدی، موسسات صنعتی، مجتمع‌های کشاورزی، دامپروری و شرکت‌های بازرگانی و خدماتی دارد.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: انجمن حمایت از زندانیان استان اقدامات بسیار تاثیر گذاری در ایجاد اشتغال برای مددجویان زندانی در طول سال گذشته و ماه های ابتدای سال جاری انجام داده است و با حرفه آموزی و ایجاد اشتغال نه تنها منبع در آمدی برای زندانیان و خانواده های آنان فراهم نموده بلکه از این طریق روند باز اجتماعی کردن بزه کاران را تسریع و از تکرار مجدد جرم توسط آنان جلوگیری می کند.

در ادامه محمدی مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان و حصاری رئیس بنیاد تعاون زندانیان استان گزارشی از عملکرد بنیاد تعاون ارائه و بیان نمودند که بیش از ۴۰۰۰ هزار نفر از مددجویان زندانی در کارگاههای داخل و خارج زندان کار می کنند.

در ادامه جلسه مشکلات بنیاد تعاون مطرح که رئیس کل دادگستری استان دستورات لازم را در جهت رفع این مشکلات صادر نمود.

شایان ذکر است قبل از جلسه عتباتی به همراه مجیدی دادستان مرکز استان و محمدی مدیر کل زندانهای استان از پروژه‌ای در حال ساخت زندان مرکزی ارومیه از جمله زورخانه و حسینیه بزرگ داخل زندان که بیش از ۷۰ درصد از عملیات ساخت آنها انجام شده است دیدن و به تکمیل سریع و فوری آنها تاکید کرد.

این پروژه ها در صورت اتمام قسمت اعظمی از امور فرهنگی ورزشی زندانیان را به خود اختصاص خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست