اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  با شمارش بیش از ۹۹درصدی آرای انتخابات ریاست جمهوری ترکیه رجب طیب اردوغان با بیش از ۴۹.۵ درصد آرا پیشتاز است. به نقل از جمهوریت، با شمارش رسمی بیش از ۹۷ درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان با ۴۹.۵ درصد آرا پیشتاز است و پس از وی کمال قلیچدار اوغلو با ۴۴.۷ درصد آرا قرار دارد. سینان اوغان ۵.۳ درصد آرا را به خود اختصاص داده و محرم اینجه نیز علی رغم انصراف از رقابت ۰.۴ درصد آرا را کسب کرده است. 

با توجه به نتایج بدست آمده و عدم امکان تغییر گسترده در درصد آرای کسب شده، انتخابات ترکیه به دور دوم کشیده شد و دو هفته دیگر مجددا مردم ترکیه به پای صندوق رای خواهند رفت و از میان رجب طیب اردوغان وکمال قلیچدار اوغلو یک نفر را راهی کاخ ریاست جمهوری این کشورخواهند کرد. با توجه به احتمال ریخته شدن اکثریت آرای سینان اوغان به سبد اردوغان، کارشناسان ترکیه شانس اردوغان را برای پیروز شدن در انتخابات بیشتر می دانند. سینان اوغان امشب در تویتی طعنه آمیز به شکست کمال قلیچدار اوغلو در دستیابی به اهدافش اشاره کرده بود.

شایان ذکر است شمارش اولیه آرا انتخابات پارلمان ترکیه نیز  از پیشتازی حزب عدالت و توسعه حکایت دارد و پس از این حزب بیشترین کرسی ها به ترتیب به حزب جمهوری خواه خلق و حزب کردی ه د پ رسیده است.اما بنظر می رسد ائتلاف جمهور متشکل از حزب عدالت و توسعه و حزب ناسیونالیست افراطی حرکت ملی نتوانسته اند ۵۰ درصد آرا را کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست