اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : بر اساس آمار شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ایران در فروردین ماه ۱۴۰۲، بیش از ۴۴۰ بار لرزید و طبق الگوی لرزه خیزی کشور استان آذربایجان‌غربی با ۱۰۴ زمین‌لرزه ثبت شده بالاترین آمار زمین‌لرزه کشور در فروردین‌ماه امسال را داشته است.

به گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران؛ در فروردین‌ماه ۱۴۰۲ تعداد ۴۴۳ زمین‌لرزه در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی ثبت توسط شبکه‌های لرزه‌نگاری ثبت و تعیین محل شده‌اند.

در فروردین‌ماه ۱۴۰۲ تعداد ۱۷ زمین‌لرزه با بزرگی بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ‌ترین آن‌ها در روز جمعه، ۴ فروردین‌ماه ساعت ۶:۴۶ در نزدیکی خوی در آذربایجان‌غربی با بزرگی ۵.۶ در مقیاس امواج زمین رخ داده‌است.

از لحاظ آماری ۳۵۸ زمین‌لرزه با بزرگی کوچک‌تر از ۳، تعداد ۶۸ زمین‌لرزه با بزرگی بین ۳و۴، تعداد ۱۴ زمین‌لرزه با بزرگی بین ۴ و ۵ و تعداد ۳ زمین‌لرزه با بزرگی بین ۵ و۶ بوده‌است.

 استان آذربایجان‌غربی با ۱۰۴ زمین‌لرزه ثبت شده دستگاهی بالاترین آمار زمین‌لرزه ثبت شده در فروردین‌ماه ۱۴۰۲ را به خود اختصاص داده‌است و پس از آن استان‌های خراسان‌رضوی و فارس به ترتیب با ۴۶ و ۴۴ زمین‌لرزه قرار دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست