اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : تعداد ۳۰ واحد مسکونی در شهرستان پیرانشهر در پی بارش‌های اخیر در آذربایجان غربی دچار خسارت شدند.

امیرعباس جعفری گفت: ستاد بحران استان پیرو هشدارهای اعلام شده از سوی سازمان هواشناسی برای وقوع احتمالی سیلاب در روزهای پنجشنبه و جمعه، سوم و ۴ آبان ماه جاری با تشکیل جلسه ستاد، اکیپ‌های مقابله برای بحران‌های احتمالی به صورت آماده باش کامل درآمد.
وی با بیان اینکه بارش‌های روز جمعه به اراضی کشاورزی بخش مرکزی و منازل مسکونی پیرانشهر و همچنین به بخش سیلوانای ارومیه خسارت‌های جدی وارد کرده است، گفت: تعداد ۳۰ واحد مسکونی در پیرانشهر در بارش‌های اخیر و وقوع سیلاب دچار آبگرفتگی شدند که با همکاری نیروهای امدادی و اکیپ‌های ستاد بحران کمک‌رسانی شدند.
جعفری در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه وقوع سیل در روزهای اخیر خسارت جانی نداشته است، به خسارت‌های طوفان و سیلاب به بخش کشاورزی استان اشاره و خاطرنشان کرد: بیشترین خسارت‌ها به باغات و اراضی کشاورزی بخش مرکزی پیرانشهر وارد شده و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان میزان مالی خسارت‌ها را برآورد می‌کنند.
این مسئول همچنین به خسارت‌های وارد شده طوفان و سیل روز گذشته به روستاهای بخش سیلوانا و راژان ارومیه اشاره و اظهار کرد: سه روستا در بخش سیلوانای ارومیه متاسفانه دچار خسارت‌های مالی شدند و خاکریز پل موقت گلستانه هاشم آباد بر اثر شدت سیل تخریب و باعث شد مسیر ارتباطی بین دو روستا از بخش سیلوانای ارومیه از بین برود.
مدیرکل ستاد بحران آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه پل اصلی گلستانه در سیلاب فروردین سال گذشته به طور کامل تخریب شده است، اضافه کرد: اداره کل حمل و نقل جاده ای استان در حال احداث دو پل ارتباطی در این مسیر  است که هنوز به اتمام نرسیده است و برای اینکه دسترسی مردم به روستاهای منطقه سیلوانا قطع نشود این اداره اقدام یه ایجاد دو پل موقت در مسیر روستای هاشم آباد کرده بود که در اثر سیل روز گذشته متاسفانه این پل تخریب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست