اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : با توجه به مشکلات پیش آمده در گمرک بازاچه کیله سردشت، گمرک ایران در بخشنامه‌ای موضوع محدودیت در ارسال کالاهای صادراتی به مقصد این گمرک را ابلاغ کرد.

به نقل از گمرک، احمد برکاییان زنجانی، ناظر گمرکات آذربایجان غربی و مدیرکل گمرک ارومیه، هفتم آبان ماه در نامه‌ای به گمرک ایران، از بروز مشکل در گمرک گیله سردشت خبر داده بود.

در نامه برکاییان آمده بود: با عنایت به افزایش ۱۰۰ درصدی فعالیت بازارچه گیله سردشت و همچنین نظر به کمبود شدید نیرو و عدم امکان حمل یکسره محموله های صادراتی و همچنین عدم تکمیل زیرساخت های مورد نیاز، خواهشمند است به منظور جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی از وضعیت موجود دستور فرمایید گمرکات کشور از ارسال محموله های صادراتی از محل

الف) کالای موضوع پروانه های ترانزیت خارجی تخلیه شده در مناطق آزاد (به منظور تغییر بسته بندی کالا) که دارای منشا خارجی هستند.

ب) محموله های صادراتی از محل پروانه های ورود موقت و قطعی و ج)محموله های صادراتی از محل اقلام مکشوفه قاچاق موضوع تبصره ۲ ماده ۷ آیین نامه اجرایی مواد ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به مقصد گمرک بازارچه گیله سردشت تا اطلاع ثانوی خودداری و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایند.

بر این اساس؛ علی اکبر شامانی، مدیر کل دفتر صادرات پیرو درخواست مدیرکل گمرک ارومیه، در بخشنامه ای به کلیه گمرکات اجرایی موضوع محدودیت در ارسال کالاهای صادراتی به مقصد گمرک بازارچه گیله سردشت را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: با عنایت به مشکلات اعلامی در نامه صدرالاشاره در بازارچه گیله سردشت دستور فرمایید؛ تا اطلاع ثانوی از ارسال محموله های صادراتی از محل اقلاک ذیل به مقضد بازارچه موصوف خودداری نمایند.

الف) کالای موضوع پروانه های ترانزیت خارجی تخلیه شده در مناطق آزاد (به منظور تغییر بسته بندی کالا) که دارای منشا خارجی می باشند.

ب) محموله های صادراتی از محل پروانه های ورود موقت و قطعی

ج) محموله های صادراتی از محل اقلام مکشوفه قاچاق موضوع تبصره ۲ ماده ۷ آیین نامه اجرایی مواد ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست