اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  معاون اجرایی رییس جمهور اعلام کرد «برای احیای دریاچه ارومیه ۲۱۵ میلیارد تومان منابع تخصیص داده شده شد»، اما او مشخص نکرد که پس از منحل شدن ستاد احیای دریاچه ارومیه، اعتبارات دولت جدید برای دریاچه به کدام ارگان اختصاص پیدا می کند؟

سید صولت مرتضوی امروز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: درباره احیا دریاچه ارومیه  چندین جلسه ستاد تشکیل شد و منابع خوبی تخصیص داده شد، امیدواریم در آینده نزدیک مشکل دریاچه حل شود.

او درباره دور دوم سفر های استانی رییس جمهور گفت: تا کنون ۲۸ سفر استانی در دولت سیزدهم انجام شده است.

ستاد احیای دریاچه ارومیه با کارنامه ناموفق از زمان تشکیل تا انحلالش(٩۲-٩٩) حدود ۶ هزار میلیارد تومان با محاسبه نرخ تسعیر دلار و نرخ تورم، معادل بیش از ١۵ هزار میلیارد تومان را صرف کرد و عاقبت وضعیت دریاچه را به نقطه اول و آغاز بحران بازگرداند.

در تابستان ١۴٠١ در اوج روزهای بحرانی دریاچه ارومیه که بحران طوفان نمکی و تبعات خشک شدن دریاچه ارومیه دامان شمال غرب ایران را گرفته است، طرح تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد مالی و اداری ستاد احیای دریاچه ارومیه در صحن علنی مجلس با ١٨٢ رای موافق تصویب شد تا مشخص شود، هزینه کرد اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه کجا بوده است؟!

اکنون این سوال هم مطرح می شود که با منحل شدن ستاد احیای دریاچه ارومیه و عدم فعالیت قابل توجه مرکز آینده پژوهی دریاچه، اعتبارات دولت جدید به کدام ارگان اختصاص پیدا می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست