اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد از راه یابی دو شهر مهاباد و ارومیه از استان آذربایجان غربی به مرحله نهایی پنجمین پایتخت کتاب ایران خبر داد.

قادر مرادی گفت: در پنجمین دوره این برنامه ۱۷۲ شهر از تمامی استان‌‌های کشور موفق به ارسال آثار خود به دبیرخانه مرکزی این جشنواره شدند که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در این دوره از برگزاری این برنامه، به غیر از افزایش کمی آثار ارسالی به دبیرخانه، در حوزه محتوایی و مستند سازی نیز شهرهای شرکت کننده رشد قابل توجهی داشته اند.

مرادی با اشاره به اینکه داوری این دوره در سه مرحله صورت گرفته است اظهار داشت: ۳۵ شهر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند  و هیات داوران در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۷، بیست شهر را به عنوان شهرهای راه یافته به مرحله نهایی این دوره از برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران انتخاب کردند.

رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: دو شهر مهاباد و ارومیه از استان آذربایجان غربی به مرحله نهایی پنجمین پایتخت کتاب ایران راه یافته اند.

وی ادامه داد: بیست شهر راه یافته دیگر به مرحله نهایی شهرری از استان تهران، خورموج و برازجان از استان بوشهر، دزفول و رامهرمز  از استان خوزستان، سبزوار از استان خراسان رضوی، خرم‌آباد  از استان لرستان، خاش از استان  سیستان و بلوچستان، رفسنجان، بم، سیرجان از استان کرمان، اسلام‌آباد غرب از  استان کرمانشاه، شیراز و اوز  و صدرا از استان فارس، بابل از استان مازندران، ابرکوه  و یزد از استان یزد هستند.

مرادی تصریح کرد: از میان شهرهای اعلام شده یک شهر به عنوان پنجمین پایتخت کتاب ایران و چهار شهر نیز به عنوان شهر خلاق در زمینه ترویج کتاب و کتابخوانی از سوی هیات داوران نهایی این برنامه انتخاب خواهد شد.

وی گفت: فراخوان پنجمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران در ابتدای شهریور ماه ۱۳۹۷ از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد شهرها و روستاهای دوستدار کتاب ایران اعلام شد.

رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد ادامه داد: استقبال گسترده شهرهای کشور از این برنامه باعث شد دو مرحله مهلت ارسال آثار به این برنامه تمدید شود.

به گزارش کردپرس، مراسم اختتامیه انتخاب و معرفی پنجمین پایتخت کتاب ایران با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و تعدادی از مسئولین کشوری و اهالی قلم و فرهنگ روز ۴ اسفند ۱۳۹۷ در سالن همایش های بین المللی کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

در برگزاری پنجمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران سازمان ها و نهاد های مانند؛ کمیسیون ملی یونسکو، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سازمان اسناد وکتابخانه‌ ملی جمهوری اسلامی ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی، خانه کتاب کشور، انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، اتحادیه‌ ناشران و کتاب‌فروشان، شبکه‌ شهرهای دوستدار کتاب همکاری و مشارکت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست