اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : جلسه مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان صبح امروز به ریاست محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در محل استانداری برگزار شد.

استاندار آذربایجان غربی در این جلسه گفت: جذب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال از مهمترین اولویت های استان است که تحقق این اهداف علاوه بر تلاش و همت مدیران و مسئولان استانی، توجه ویژه مسئولان کشوری به استان را نیز می طلبد.

شهریاری افزود: در حال حاضر در خصوص تامین آب بخش صنعت و اجرای برخی طرح ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه مشکل وجود دارد؛ انتظار داریم با کمک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور این مشکل که مانع اجرای برخی از پروژه های مهم دارای اشتغال زایی بالا در استان شده رفع شود.

وی به ظرفیت استان در توسعه بخش خدمات نیز اشاره کرد و گفت: گسترش مشاغل خدماتی می تواند بخش بزرگی از نیازهای اشتغال استان را تامین کند لذا این سیاست نیز با نظارت معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در حال پیگیری و اجراست.

استاندار آذربایجان غربی همچنین خواستار افزایش سقف تصمیم گیری استان ها در خصوص طرح های مربوط تسهیلات اشتغال روستایی شد و گفت: سقف تصمیم گیری برای تسهیلات اشتغال روستایی در استان ها ۶ میلیارد تومان است که لازم است این سقف افزایش یابد.

شهریاری در ادامه گفت: از طرح اشتغال فراگیر به علت بالا بودن نرخ تسهیلات استقبال چندانی نمی شود که درخواست داریم این نرخ ۱۸ درصد با پیگیری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور کاهش یابد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر اینکه این استان می تواند لاستیک مورد نیاز کشور را با احداث کارخانه تولیدی، تامین کند، گفت: سرمایه گذار بخش خصوصی در این خصوص ابراز آمادگی کرده که امیدواریم با نگاه ویژه دولت، مقدمات راه اندازی این واحد تولیدی فراهم شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شرایط برای توسعه صنعتی استان بسته است، گفت: وضعیت طوری است که حتی برای صنایع تولید آب معدنی نیز نمی توانیم آب تخصیص دهیم.

رضا حسینی همچنین بر استفاده از ظرفیت پایانه های آذربایجان غربی در راستای توسعه استان تاکید کرد و ادامه داد: می توان با تبدیل استان به هاب تامین زنجیره نهاده های دامی، از این ظرفیت بیش از پیش بهره برد.

وی تاکید کرد: مهمترین گام در راستای رسیدن به این هدف بزرگ اقتصادی، اعطای به موقع مجوزها از سوی مسوولان دستگاه های اجرایی و اختصاص تسهیلات مناسب است که امیدواریم مساعدت های لازم در این خصوص انجام گیرد.

مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این جلسه، گزارش عملکرد کارگروه های اشتغال و تسهیل و رفع موانع تولید استان را ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست