اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر حدود ٣ هزار پروژه نیمه تمام عمرانی در آذربایجان غربی وجود دارد که پیشرفت های متفاوتی داشته اما تداوم این وضعیت موجب استهلاک سرمایه های ملی و بیت المال می شود و باید برای اتمام آنها برنامه ریزی شود.

محمدصادق معتمدیان سه شنبه شب در جمع مردم شهر فیرورق خوی با اشاره به اعلام اجرای نهضت اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی توسط رئیس جمهور گفت: این طرح در صدر برنامه ها و اولویت های استان در حوزه عمرانی قرار دارد و با جدیت تمام آن را دنبال می کنیم.

او اضافه کرد: تداوم این وضعیت موجب استهلاک سرمایه های ملی و بیت المال می شود که باید از این خسارت جلوگیری کرد.اولویت در اتمام این پروژه ها در آذربایجان غربی، با طرح هایی است که  بیش از ۵۰‌ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه یکی از دلایل انجام سفرهای شهرستانی، آگاهی نسبت به مسائل و مشکلات مردم و توجه به پروژه های نیمه تمام موجود در مناطق مختلف است، ادامه داد: با حضور میدانی در مناطق مختلف مشکلات، موانع پیشرفت پروژه ها مورد بررسی قرار می گیرد.

او با اشاره به ظرفیت های مختلف حوزه اقتصادی آذربایجان غربی در بخش های معدن، کشاورزی و گردشگری گفت: در حوزه اقتصادی، یکی از اولویت های اصلی دولت در سال جاری، تحقق رشد اقتصادی هشت درصد در کشور است که در استان برمبنای ظرفیت ها و مزیت های نسبی، این رقم ۷.۶ درصد در نظر گرفته شده است.

معتمدیان افزود: آذربایجان غربی از قطب های معدنی کشور بوده و شهرستان خوی هم در این خصوص، ظرفیت بسیار بالایی دارد و باید به همه مناطق استان در این خصوص توجه ویژه شود.

او اضافه کرد: سیلیس و سنگ های تزیینی در کنار معادن پرومتال از ظرفیت های معدنی آذربایجان غربی است که البته هنوز در این مورد، کار زیادی انجام نشده است.

معتمدیان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای رفع این خلاء اظهار کرد: در سال جاری، بحث مطالعات برای اکتشافات مواد معدنی در دستور کار جدی ما قرار دارد و توافق های خوبی نیز به ویژه با ایمیدرو در این خصوص انجام شده است.

استاندار آذربایجان غربی، کشاورزی را یکی دیگر از ظرفیت های بسیار خوب استان به ویژه شهرستان خوی و بخش فیرورق عنوان کرد و ادامه داد: سعی داریم در بخش کشاورزی استان به ویژه خوی تحول ایجاد کنیم و از مزیت های این بخش بیشترین استفاده را ببریم.

معتمدیان با اشاره به توجه ویژه دولت و مدیریت آذربایجان غربی به حوزه اشتغال گفت: باید از همه ظرفیت ها در این خصوص بهره برداری کنیم و مزیت های مناطق مختلف را برای حل مشکل بیکاری مورد استفاده قرار دهیم.

او شهرستان خوی و منطقه فیرورق را یکی از مناطق با ظرفیت قابل توجه باغداری عنوان کرد و افزود: علاوه بر آن، در این منطقه موضوع مهم گردشگری هم مطرح است که البته در این مورد کار خاصی صورت نگرفته و باید در هر دو حوزه توجه ویژه برای توسعه منطقه انجام شود.

استاندار همچنین از برنامه ریزی برای تصویب طرح های توسعه ای برای شهرستان خوی و شهرهای مختلف آن در شورای برنامه ریزی و توسعه به میزبانی شهر خوی خبر داد و اظهار کرد: در این جلسه مصوباتی صورت می گیرد که باید توسط همه نهادها اجرایی شود تا زمینه توسعه منطقه را فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست