اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز  : معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: استفاده از بخاری‌های نفتی خط قرمز این وزارتخانه است و با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده به زودی همه بخاری‌های نفتی از مدارس جمع‌آوری خواهد شد.

مهراله رخشانی مهر روز چهارشنبه در آیین بهره‌برداری از مدرسه ۱۲ کلاسه نبی اکرم (ص) روستای ملحم شهرستان سلماس افزود: تمام تلاش وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایجاد فضای آموزشی مناسب برای دانش آموزان است تا بدون دغدغه تحصیل کنند.

وی با بیان اینکه مدرسه نبی اکرم (ص) روستای ملحم از محل اعتبارهای دولتی و بیش از ۳۰ میلیارد ریال هزینه ساخته شده، گفت: دانش آموزان و همکاران باید در حفظ و نگهداری از ساختمان مدرسه تمام تلاش خود را به کار گیرند که برای سالیان طولانی قابل استفاده باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی نیز در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی و دانش آموز گفت: این استان ۱۲ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده و ۲۴ هزار شهید مهاجر در این استان به شهادت رسیده‌اند.

ابراهیم محمدی با بیان اینکه سه هزار و ۷۰ مدرسه روستایی در استان وجود دارد، اظهار داشت: ۲ هزار و ۵۳۱ مدرسه از جمع مدارس روستایی استان، ابتدایی است.

وی با اشاره به اینکه در مقطع ابتدایی پوشش تحصیلی استان ۹۸.۱۴ درصد و در متوسطه اول ۸۸ و متوسطه دوم ۷۲ درصد است، اضافه کرد: ۳۶۰ پروژه در قالب ۲ هزار و ۲۰۰ کلاس درس در آذربایجان‌غربی در حال اجراست.

وی اظهار داشت: در تخصیص اعتبارات عمرانی در بخش آموزش و پرورش نگاه ویژه به این استان وجود دارد ولی انتظار می‌رود که برای سرعت بخشی به جبران کمبودها بیشتر از گذشته به این استان توجه شود.

به گزارش ایرنا ؛ احداث مدرسه ۱۲ کلاسه روستای ملحم سلماس در ۶ هزار و ۱۰۰ متر مربع زمین و با یکهزار و ۴۲۲ متر مربع زیربنا در سال ۱۳۹۴ آغاز شده بود.

شهرستان سلماس دارای ۳۷ هزار و ۳۰۰ نفر دانش آموز است که در ۳۰۷ مدرسه تحصیل می‌کنند.

۶۰۷ هزار دانش آموز در پنج هزار و ۱۱ واحد آموزشی و بیش از ۲۵ هزار کلاس درس در آذربایجان‌غربی مشغول به تحصیل هستند و ۶۳ درصد مدارس استان روستایی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست