اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: استفاده از پابند الکترونیک برای محکومان به حبس در سال جاری به ۲۹۶ فقره افزایش پیدا کرده یعنی در این مدت ۲۹۶ نفر محکوم به حبس وارد زندان نشده اند و با استفاده از سامانه پابند الکترونیک تحمل محکومیت کرده اند.

 ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان افزود: در هفت ماهه سال ۱۴۰۰، تعداد ۶۱۰۸ فقره دادرسی الکترونیک در دادگستری های استان انجام شده است. در سال گذشته این آمار ۱۹۸۰ مورد بود که رشد ٣٠٨ درصدی را در سالجاری به همراه داشته است.

عتباتی همچنین از آمار ابلاغ الکترونیک در هفت ماهه خبر داد و گفت: در سال ۹۹ ابلاغ الکترونیک ۹۳ درصد بود که در سال۱۴۰۰ با یک درصد رشد ۹۴ درصد شده است.

او تصریح کرد: استفاده از پابند الکترونیک برای محکومان به حبس در ۷ ماهه سال ۹۹، ۴۰ فقره بود که در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ با رشد بسیار خوب این آمار به ۲۹۶ فقره افزایش پیدا کرده است یعنی در واقع ۲۹۶ نفر محکوم به حبس وارد زندان نشده اند و با استفاده از سامانه پابند الکترونیک تحمل محکومیت نموده اند.

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه آمارها امیدوار کننده و رضایت بخش است گفت: سیاست دادگستری استان به استفاده حداکثری از خدمات الکترونیک هست چرا که هم در هزینه ها و هم در وقت مردم و دستگاه قضایی صرفه جویی می شود و هم ضریب امنیت کارها بسیار بالا می رود و هم امکان پیگیری امور برای مراجعین بسیار سهل و آسان می شود.

عتباتی در پایان ابراز امیدواری کرد، تا پایان سال جاری آمارهای استفاده از خدمات الکترونیک رشد فزاینده ای داشته باشد و بسیاری از خدمات در بستر الکترونیک انجام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست