اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مرکز شبانه روزی فوریتهای بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری آذربایجان غربی، در محل سازمان صنعت،معدن و تجارت استان افتتاح شد

 استاندار آذربایجان غربی در مراسم آغاز بکار این مرکز اظهار داشت: در شرایط حساس کنونی و در سالی که از سوی رهبری به «جهش تولید» مزین شده و همچنین تاکیدات جدی رییس جمهوری برای اهتمام ویژه همه دستگاه‌های اجرایی به منظور رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی، این مرکز افتتاح می شود.

محمد مهدی شهریاری افزود: بی تردید یکی از مهمترین الزام‌ها و ضرورت‌ها در جهت تحقق موارد ذکر شده، اجرای دقیق ماده ۶۱ قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی با هدف حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی به‌ویژه در موارد مربوط به تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام، تامین مالی، تعیین‌تکلیف بدهی‌های معوق و همچنین رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست، منابع طبیعی و معادن و رفع موانع صادراتی است.

استاندار مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری را فرصتی ارزنده برای حل و فصل سریع مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری دانست.

شهریاری افزود: این مرکز به صورت شبانه‌روزی فعالیت خواهد کرد، بدین شرح که نمایندگان دستگاه‌های عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید موظفند همه روزه از ساعت هشت تا ۲۰ هر روز، در محل مرکز مستقر باشند. از ساعت ۲۰ تا هشت صبح و همچنین برای روزهای تعطیل نیز شیفت مطلعی، پاسخ‌گوی تلفنی متقاضیان و انعکاس موضوع به مسوولان ذی‌ربط خواهد بود.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: دستگاه های عضو کارگروه باید از کارشناسان و نمایندگان مطلع و مجرب برای استقرار در این مرکز استفاده نمایند تا خللی در روند حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری به وجود نیاید.

او از مدیران دستگاه های اجرائی خواست تا نسبت به حل مشکل واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری با دلسوزی عمل کنند و به روند اداری قناعت نکنند چرا که با حل مشکل هر واحد تولیدی اشتغال زیادی ایجاد می شود.

استاندار آذربایجان غربی گفت: استقبال سرمایه گذاران از ظرفیت های سرمایه گذاری در استان به نسبت سال قبل رشد داشته و انتظار می رود تا با اجرایی شدن این پرونده ها زمینه های اشتغال بسیاری از جوانان فراهم شود.

شهریاری با اشاره به اینکه مشکل برخی واحدهای تولیدی بزرگ استان که از چند سال قبل تعطیل شده اند به زودی حل می شود خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست امسال ۵۱ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد احیا شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست