اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، با اضافه شدن ۱۱ فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون آمار جانباختگان در استان به ۳۲۳ نفر رسیده است

دکتر جواد آقازاده در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در تاریخ ۲۷ خرداد، ۶۰۱ مورد بستری در استان داشته ایم که ۱۹۸ مورد بیمار قطعی مبتلا به ویروس کرونا و ۴۰۳ مورد مشکوک به ابتلا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان‌غربی اظهار داشت: از ۱۱۸ مورد بستری در آی سی یو، ۴۳ نفر بد حال و به ونتیلاتور وصل هستند

او ادامه داد: متاسفانه با ۱۱ مورد فوتی جدید در این روز، مجموع فوتی های استان به ۳۲۳ مورد افزایش یافت که  ۲ مورد در خوی و مهاباد، ۳ نفر در بوکان و  یک مورد در میاندوآب و ارومیه و پیرانشهر و شوط  بودند.

آقازاده گفت: از ابتدا تاکنون، ارومیه با ۸۰ مورد فوتی ، خوی با  ۶۹ مورد، مهاباد با ۳۸  مورد، بوکان با ۳۴ و میاندوآب با ۳۳ مورد فوتی بیشترین جان باختگان استان را دارند.

او اضافه کرد: پس از آن سلماس با ۱۶ مورد فوتی، شاهین دژ با ۱۱ مورد، پیرانشهر با ۱۱ مورد، تکاب ۹ مورد، نقده ۶ مورد، اشنویه با ۴ مورد، چایپاره ۳ مورد، سردشت، ماکو، شوط و چالداران هر کدام ۲ مورد و پلدشت نیز هر کدام یک مورد فوتی دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: آذربایجان غربی آلوده است سایر هم وطنان به این استان سفر نکنند، این استان در وضعیت قرمز قرار دارد.

دکتر آقازاده گفت: شهرستان هایی که به نسبت جمعیت بیشترین میزان ابتلا به کرونا را دارند به ترتیب، خوی، مهاباد، بوکان، میاندوآب و شاهین دژ است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی در توصیه به هم استانی نیز گفت: در وهله اول از حضور در تجمعات خودداری کنند و در صورت لزوم حضور در بیرون از خانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتما از ماسک استفاده کنند، در غیر این صورت وضعیت حادتر و بدتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست